Москва має намір обмінятися ув’язненими зі США

В рамках механізму Конвенції Ради Європи про передачу засуджених осіб Росія готова передати США американських громадян, але засуджений за шпигунство Пол Вілан в їх число не входить, повідомив заступник голови російського МЗС Сергій Рябков.


На питання про те, чи є в двосторонньому порядку повернення росіян, які перебувають у в’язницях США, Рябков відповів, що Москва «постійно американцям про це говорить, зараз до саміту тема знову звучить».

Він підкреслив, що «ситуацію з нашими співвітчизниками, які відбувають запаморочливі терміни в США», можна вирішити «буквально на раз». Для цього потрібно лише згода Вашингтона на задіяння механізму Конвенції Ради Європи про передачу засуджених осіб. У відповідь Росія «готова зустрічно американцям передати їх громадян».

Рябков зазначив, що «на колишніх етапах» велися «деякі обговорення того, кого саме в зв’язку з цим ми могли б мати на увазі, але пана Пола Вілана в тих списках, в тих списках і в тих згадках, які нами робилися, не було» .

«І зараз це питання неактуальне, він не розглядається в даному контексті», — наводять слова Рябкова ЗМІ.

Рябков пояснив, що значна частина повідомлень ЗМІ на цю тему — «спосіб просто створити якийсь фон і сформувати певний політичний тиск» в ситуації навколо Вілана, але такі дії «не допомагають ні його положенню, ні рішенням всієї цієї вкрай важкої ситуації, гранично гострої, з так званими гуманітарними випадками».

Заступник глави МЗС зазначив, що є «певний досвід у цій сфері, і нагнітати і влаштовувати якусь галас, тим більше в ситуації, коли його вина доведена і він відбуває термін за важчою статтею — за статтею за шпигунство, неправильно».

«Це не покращує його шанси», — запевнив Рябков.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю американському телеканалу NBC заявив, що може розглянути обмін ув’язненими між Росією і США. На питання, чи не бажає Росія звільнити ув’язнених американців Тревора Ріда і Пола Вілана, Путін відповів: «Я знаю, що є громадяни США, які перебувають у в’язниці, були засуджені. Але якщо порівняти це з числом російських громадян, які перебувають у в’язницях США, ці цифри непорівнянні».

Колишній американський морський піхотинець, громадянин США, Канади, Ірландії та Великобританії Пол Вілан в грудні 2018 приїхав до Москви на весілля до друга і був затриманий за підозрою в зборі даних про російську спецслужбі на користь США. У нього виявили документи, що містять держтаємницю. Розгляд справи йшов в закритому режимі.

З озвучених в суді даних відомо, що Вілан регулярно їздив до Росії з 2007 року. Мосміськсуд визнав Вілана винним в шпигунстві і засудив його до 16 років колонії суворого режиму.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , ,

Загрузка...