Міноборони України створить нові військові об’єкти на лінії розмежування

Міноборони України створить нові військові об’єкти на лінії розмежування

Міністерство оборони України оприлюднило плани будівництва на підконтрольній київській владі території Донецької та Луганської областей двох військових баз, які відповідають стандартам НАТО.

За задумом Києва вони не тільки зміцнять військовий потенціал країни, але також будуть сприяти розвитку економіки регіону та зміни демографічної ситуації за рахунок збільшення населення, лояльного нинішній українській владі.

Про плани будівництва баз в Сєверодонецьку Луганської області та Маріуполі Донецької області розповів міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю виданню Kyiv Post. Зведення баз має розпочатися незабаром після затвердження плану оновлення збройних сил, робота над яким ведеться силами міністерства. Загороднюк розраховує, що робота ця закінчиться вже в лютому, а реалізація плану почнеться до кінця року.

“Одним із пріоритетів діяльності нової команди Міністерства оборони України є розвиток і будівництво інфраструктури. Ми плануємо побудувати кілька якісних інфраструктурних об’єктів, щоб всі знали, що у нас теж можуть бути військові бази за стандартами НАТО. Зокрема, це два об’єкти, які ми будуємо в чистому полі. Це будуть військові бази – одна в Маріуполі, інша в Сєвєродонецьку”, – заявив глава Міноборони.

Чим пояснюється вибір для будівництва баз саме цих двох міст, міністр не сказав. Ймовірно, вибір на них упав як на великі населені пункти тих частин відповідно Донецької та Луганської областей, які знаходяться під контролем України і розташовані поблизу лінії розмежування.

В Українському інституті майбутнього, незалежному аналітичному центрі, який займається в тому числі і питаннями безпеки, ініціативу Міноборони підтримали, хоча і назвали дещо запізнілою. Так, експерт інституту Ігор Тишкевич нагадав, що він і його колеги пропонували почати будівництво баз в Донбасі ще в 2018 році, і пояснив, що зведення таких об’єктів допомагає в рішенні не тільки військових, а й цілого ряду інших завдань. Так, на думку пана Тишкевича, на будівництві баз будуть зайняті кілька тисяч жителів Донецької і Луганської областей, що позитивно позначиться на економіці регіонів.
Крім того, приїзд в кожне з міст по кілька тисяч нових жителів – в Міноборони кажуть, що на кожній базі буде розміщена армійська бригада (за даними Ігоря Тишкевича, разом з членами сім’ї це забезпечить приріст жителів кожного з міст на 2-2,5 тис. осіб), – спричинить за собою створення нових робочих місць, які знадобляться для обслуговування військових та їх сімей.

На думку експерта, робота на збройні сили, нехай і опосередкована, призведе до формування у жителів Донбасу позитивного ставлення до армії і українській державі в цілому.

Тишкевич звертає увагу і на демографічний аспект передислокації на Донбас на постійне місце проживання кількох тисяч людей. «Ситуація з демографією в регіоні жахлива. Це і від’їзд в зв’язку з військовими діями, і трудова міграція, помножені на накопичені за попередні кілька років проблеми. Поява декількох тисяч нових місцевих жителів змінює структуру населення регіону. Потроху, але змінює. Більше працездатних громадян, більше дітей”, – написав Ігор Тишкевич в Facebook, даючи зрозуміти, що це будуть мешканці, які лояльно відносяться до нинішній українській владі.

Поділитись