Меркель закликала лідерів ЄС проявити хоробрість щодо Росії

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що угоди по організації запропонованого нею саміту лідерів країн ЄС і Росії не досягнуто, пише в п’ятницю, 25 червня, Bloomberg.


Як повідомила Меркель, вона сподівалася, що в Євросоюзі проявлять з питання відносин з Росією більше хоробрості. Канцлер відзначила, що обговорення її ініціативи в Брюсселі було «нелегким».

При цьому в агентстві відзначили, що, можливо, для Меркель це був останній саміт ЄС на посаді канцлера ФРН.

Раніше в цей же день повідомлялося, що ряд країн Євросоюзу відкинув пропозицію Меркель запросити президента Росії Володимира Путіна на переговори з лідерами країн Європи.

За даними Bloomberg, в ході обговорення близько десяти держав «подали сигнал», що їм не подобається або сама ідея, або те, що її висунули без будь-якої підготовки. Проект підсумкового комюніке саміту ЄС свідчить, що глави його країн «вивчать існуючі формати діалогу з Росією, включаючи діалог на рівні лідерів». Причому дана частина тексту укладена в квадратні дужки, які означають, що документ остаточно не узгоджений.

24 червня Меркель заявила, що ЄС повинен шукати шляхи прямого діалогу з російським керівництвом і сформулювати порядок спільних стратегічних інтересів з Росією. За її словами, Євросоюз не повинен задовольнятися одним лише аналізом відносин з Москвою, тому необхідно створити єдині механізми для реакції на дії РФ.

Президент Франції Еммануель Макрон також заявив про необхідність налагодити діалог між Євросоюзом і Росією для безпеки всього континенту. За його словами, Франція підтримує прагнення вести діалог з Росією для відстоювання європейських інтересів.

Канцлер Австрії Себастьян Курц привітав ідею саміту Євросоюзу і Росії, схваливши рух в напрямку діалогу держав.

При цьому постпред Росії при ЄС Володимир Чижов підкреслив, що розраховувати на те, що ЄС піде на поліпшення відносин з Росією — в даний час не доводиться. Про це свідчить політика західних країн. Чижов також вказав на те, що ситуація в області європейської безпеки знаходиться «в глибокій кризі».

23 червня газета The Financial Times з посиланням на дипломатичні джерела повідомила, що канцлер Німеччини запропонувала провести зустріч між лідерами країн ЄС і Володимиром Путіним. Зазначалося, що ініціативу запрошення російського лідера на саміт з главами країн альянсу підтримав Макрон.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в свою чергу заявив, що в Кремлі позитивно оцінюють ініціативу проведення саміту Росія-Євросоюз, цей діалог потрібен і Москві, і Брюсселю.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...