Меркель вважає, що потрібно продовжувати тиснути санкціями на Москву

Меркель вважає, що потрібно продовжувати дотримуватися санкцій політики проти Москви, поки немає прогресу в реалізації мінських угод, але готова надати нові імпульси розвитку відносин між ЄС і Росією.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи з доповіддю на форумі, організованому Фондом імені Конрада Аденауера.

«Росія буде займати нас під час головування в ЄС (друга половина 2020 року). Порушення фундаментальних правил міжнародного права будуть називатися своїми іменами», — заявила вона.

«Якщо не буде прогресу в мінському процесі, то нам потрібно буде дотримуватися санкцій», — сказала Меркель. «З іншого боку, головування в ЄС дає нам можливість надати нові імпульси в стосунках», — вважає канцлер. Вона вказала на необхідність співпраці з Москвою з таких тем, як Лівія, Сирія, захист клімату, охорона здоров’я.

«Є багато причин прагнути до добрих відносин з Росією. Серед них географічна близькість і спільна історія, глобальні виклики та економічні переплетення», — підкреслила вона. З іншого боку, Меркель вважає, що і Росія повинна бути зацікавлена ​​у конструктивній співпраці з ЄС і Німеччиною.

«Я з самого початку свого канцлерства вступають за критично-конструктивний діалог і мирне співіснування», — сказала глава уряду ФРН.

Чергова порція звинувачень

«Основою для цього має бути обов’язково розуміння того, що в міжнародних відносинах важливо не право сильного, але сила права», — продовжувала вона. Меркель звинуватила Москву в «неодноразовому порушенні» існуючих на Заході цінностей і правил, виступила також з твердженнями, ніби Росія «по сусідству створила зону невирішених конфліктів» і «проводить» гібридні атаки «проти західних демократій, в тому числі Німеччини».

Подібні звинувачення нерідко звучать з Берліна на адресу Росії. Меркель, виступаючи в травні в Бундестазі, заявила, що Німеччина хоче поліпшити відносини з РФ, але ряд факторів цьому заважає, зокрема приписувана хакерської групи Fancy Bear кібератака на Бундестаг п’ять років тому. Раніше Генпрокуратура ФРН оголосила в міжнародний розшук росіянина Дмитра Бадіна за підозрою в участі в кібернападів.

Російська сторона звинувачення в причетності до хакерських нападів неодноразово відкидала. Жодне з силових відомств ФРН ніколи не надавало доказів на підтримку версії ЗМІ про зв’язки кіберзлочинців з Москвою.

Статус Європи

Співпраця ЄС з США останнім часом ускладнилася, але Вашингтон залишається найважливішим партнером Європи, заявила канцлер Німеччини.

«Найважливішим партнером Європи є США», — сказала вона. «При цьому я усвідомлюю, що співпраця зі Сполученими Штатами зараз складніше, ніж нам хотілося б. Це стосується як клімату, так і торговельної політики, а зараз і питання значення міжнародних організацій для подолання пандемії коронавірусу», — вказала Меркель.

«Але я глибоко переконана, що трансатлантичні відносини, співпрацю і альянс з США були і залишаються центральною, несучою опорою нашої зовнішньої політики і політики безпеки», — вважає вона. «Не тільки зберегти, але і посилити цю опору — в наших споконвічних національних і європейських інтересах», — підкреслила канцлер.

«Ми ніколи не повинні забувати, що Європа не нейтральна, Європа є частиною політичного Заходу», — вважає вона. «Ми залежимо один від одного в питаннях підтримки глобального порядку, миру і стабільності, подолання серйозних проблем нашого часу», — стверджувала вона.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...