Медведєв: відключення Росії від глобальної мережі можливе

Відключення Росії від глобальної мережі потенційно можливо, оскільки «ключі від скриньки» знаходяться за океаном, але план дій на цей випадок є, закон про російському сегменті інтернету при необхідності вступить в силу, заявив заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв.

«Інтернет, як відомо, з’явився в певний час і, безумовно, ключові права на управління — в Сполучених Штатах Америки. Так що потенційно, якщо трапиться щось надзвичайне, якщо у кого-то зовсім знесе голову, таке може статися. Саме тому що ключі від цього скринечки знаходяться за океаном», — сказав Медведєв в інтерв’ю російським ЗМІ.

При цьому він запевнив, що план дій на цей випадок у Росії є.

«План, звичайно, у нас є того, як діяти в такій ситуації», — зазначив заступник голови Радбезу РФ.

Він згадав і про вже звучали погрози відключення країни від системи міжнародних розрахунків SWIFT.

«Це не інтернет в чистому вигляді, це все-таки таке прикметник до банківської діяльності, але постійно нас цим лякають. Ми навіть були змушені створити свою систему по передачі інформації, якщо раптом це станеться, щоб можна було електронними повідомленнями обмінюватися. Те ж саме потенційно може статися і з інтернетом, і тоді у нас не буде доступу до основних вузлів цієї мережі», — додав Медведєв.

Заступник голови Радбезу нагадав, що на тлі подібних ризиків було прийнято закон про російському сегменті інтернету, щоб він міг управлятися автономно.

«Оскільки на інтернет зараз зав’язано управління всією державою, зав’язано отримання величезної кількості соціальних функцій. Ми не могли це залишити без контролю. Тому такий закон є, і, якщо буде потрібно, він вступить в силу», — заявив він.

Система передачі фінансових повідомлень була створена у відповідь на ризики можливого відключення російських банків від SWIFT. Це міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів, до якої підключено більше 11 тисяч найбільших організацій майже в усіх країнах світу.

У пресі регулярно з’являються повідомлення про те, що Росія може бути відключена від цієї системи в якості одного із заходів більш жорстких санкцій з боку Заходу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...