Медведєв пояснив, чому його уряд пішов у відставку

Медведєв пояснив, чому його уряд пішов у відставку

Колишній прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв пояснив відставку очолюваного ним уряду завданнями політичного оновлення країни і фактором часу.

“Перше і головне, про що я сказав, коли ми зустрічалися з президентом [Володимиром Путіним] після [оголошення] послання [Федеральним зборам] 15 січня поточного року, про те, що в посланні позначені настільки масштабні завдання з оновлення політичної системи, певною мірою навіть зміни балансу влади в країні – це стосується і уряду, і парламенту, частково президента, судової системи, – що для того, щоб прийняти всі ці рішення, президент повинен бути абсолютно вільний у тому, щоб їх обговорювати і приймати без оглядки на якісь фактори. Включаючи фактор уряду”, – сказав Медведєв в інтерв’ю Першому каналу.

В якості другої причини він назвав фактор часу. Екс-прем’єр нагадав, що займав пост голови уряду майже вісім років. За його словами, “це все-таки була дуже тривала, складна робота, пов’язана з прийняттям рішень по виключно важких питань”. “Це теж потрібно брати до уваги”, – зазначив Медведєв.

“Уряд, який я очолював, – а це вже другий уряд, який я очолював, – в цілому термін діяльності двох цих урядів нашої країни склав майже вісім років. Це величезний термін. За новітню історію Росії це було [у] перший раз” , – констатував колишній прем’єр.

Він розповів, що спеціально вивчив питання про терміни роботи урядів радянського періоду і навіть царського періоду. “Але скажемо прямо, так довго цими питаннями ніхто не займався. За винятком окремих, може бути, зовсім фігур”, – сказав Медведєв.

На його думку, “взагалі до відставки уряду завжди треба ставитися абсолютно спокійно, в цьому немає нічого незвичайного”. “Це відбувається в усьому світі, відбувається і в нашій країні. Але, може, за останні роки це не було дуже часто, але тим не менше це абсолютно звичайна подія”, – вважає Медведєв.

Він додав, що “коли уряд формується, завжди президент і прем’єр, хто б не був президентом або прем’єром, обговорюють не тільки питання призначення в кабінет, але і питання потенційної відставки, це абсолютно нормально”.

Поділитись