Макрон звинуватив Росію і став на сторону Польщі у питанні Другої світової війни

Президент Франції Еммануель Макрон в ході свого виступу перед студентами Ягеллонського університету в Кракові заявив, що Париж підтримує Варшаву в її точці зору щодо відповідальності СРСР за початок Другої світової війни.

Він назвав пояснення Москви про причини початку війни «виключно політичним проектом».

«Я хочу підтвердити солідарність Франції з польським народом перед обличчям тих, хто хоче заперечити реальність. Ми проти будь-якої спроби фальсифікувати історію. Я бачу, що російський підхід до переосмислення Другої світової війни націлений на те, щоб польський народ відчував себе винним. Це виключно політичний проект», — наводить видання Le Monde слова політика.

У відповідь на це член комітету Ради Федерації з міжнародних справ, сенатор від Криму Сергій Цеков закликав звернути увагу на політику Польщі, яка прагне спотворити історію і покласти відповідальність за Другу світову на Радянський Союз. Крім того, за словами Цекова, європейським країнам слід оцінити і власну політику під час війни.

«Вони хочуть скласти з себе провину за початок Другої світової війни і знайти інших винних, крім Німеччини», — наводить RT слова сенатора.

Напередодні глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив про виграну його країною «історичну суперечку» з Росією. З такою заявою він виступив в своєму інтерв’ю польському агентству РАР. На думку міністра, після цієї «перемоги» країнам належить нормалізувати відносини.

«Я думаю, що ми безумовно виграли цю історичну суперечку з Росією. Росія спробувала нав’язати свою розповідь історії, проте це не вдалося. Тепер ми повинні прагнути заспокоїти емоції і нормалізувати наші відносини, тому що, незважаючи ні на що, ми сусіди, в кінці кінців», — сказав він.

Росія поки не направляла керівництву Польщі запрошення на урочистості в честь ювілею Перемоги 9 травня в Москві, повідомив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Більш того, за його словами, це питання навіть не на порядку денному.

При цьому представник Кремля ще 28 січня повідомив журналістам, що запрошення главам багатьох держав відвідати Росію в День Перемоги «відправлені давно». Він уточнив, що Москва поки не публікує списки високопоставлених гостей, які приїдуть на ювілей Перемоги, тому що ще не всі держави відповіли на запрошення.

У цьому році 9 травня в Москві буде відзначатися 75-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Питання, запросила чи Москва польське керівництво, виник не випадково. В цьому році Варшава не покликала Путіна на пам’ятні заходи на честь 75-річчя визволення концтабору «Освенцим». За словами Пєскова, Росію там представляв посол Сергій Андрєєв, але йому не надали слово.

Пізніше в розмові з журналістами Пєсков підкреслив, що це Польща знаходиться в неоплатному боргу перед Росією, а не навпаки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...