Лукашенко заявив про готовність білоруської армії до співпраці з усіма

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає важливим співробітництво білоруських військових по лінії миротворчості з усіма без винятку партнерами.

«Знаю, що проведені у Вітебській області навчання миротворчих підрозділів наших збройних сил і [сил] Великобританії. Відгуки позитивні. Це нікого не повинно напружувати, світ нам потрібен. І миротворчість — це та лінія, по якій ми завжди повинні співпрацювати з усіма», — сказав Лукашенко в понеділок, приймаючи з доповідями представників силових структур. Його слова наводить агентство БелТА.

Президент припустив, що Росія, основний партнер Білорусії, в цьому напрямку «обороти не знижує, і не тільки по лінії миротворчості». Лукашенко заявив, що збройні сили функціонують в звичайному режимі. «Армія готується, багато частин на полігонах», — зазначив він.

Президент попросив керівництво Міноборони доповісти про стан справ в армії в зв’язку з поширенням коронавірусу. «Хотів би, коли кожен день психоз [через коронавірус] не вгамовується, щоб кілька слів сказали про стан здоров’я наших військовослужбовців», — сказав Лукашенко.

«Мене найбільше цікавить здоров’я офіцерського складу. Тому що вони живуть як зазвичай: не тільки в розташуванні частин, але живуть і звичайної цивільної життям», — зазначив президент Білорусі.

Навчання НАТО

Лукашенко також заявив про необхідність уточнити заходи реагування на навчання НАТО «Захисник Європи 2020» через зміну альянсом початкових планів їх проведення.

Він зазначив на нараді за участю держсекретаря Ради безпеки Андрія Равкова, міністра оборони Віктора Хреніна і начальника Головного розвідувального управління — заступника начальника Генштабу ВС країни Павла Тихонова необхідність обговорити дії НАТО у білоруських кордонів в рамках цих навчань.

«Я не хотів би, щоб це сприймали як брязкання зброєю з нашого боку. Ми на сьогоднішній день навчання НАТО, які проводяться в безпосередній близькості від наших кордонів, так не сприймаємо. Ще й тому, що вони значно відступили від своїх початкових планів, — сказав президент, слова якого наводить агентство БелТА. — Думаю, розвідка доповість, яка там ситуація, і ми обговоримо це питання, а також зробимо подальші кроки з реагування на те, що відбувається у наших кордонів».

Глава держави висловив упевненість, виходячи з наявної інформації, що білоруська сторона впорається з цією ситуацією. «Не повинно бути ніякої «надмірщини», — підкреслив Лукашенко. — Я ще в минулому році вам доручав, щоб ми виробили адекватних заходів реагування. Це, врешті-решт, і гроші. Тому надмірного бути не повинно».

Раніше планувалося, що в найбільших навчаннях країн НАТО «Захисник Європи — 2020» візьмуть участь 20 тисяч американських військових і 17 тисяч з інших країн НАТО. Це найбільша за останні 25 років перекидання солдат США в Європу. Маневри намічено було провести з 20 квітня по 20 травня на території десяти європейських країн, включаючи Литву, Латвію, Естонію та Польщу. Однак через пандемію коронавірусу стали говорити, що вони пройдуть не за запланованим сценарієм.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Loading...