Лукашенко відправив у відставку уряд «заради електорату»

Президент Білорусії Олександр Лукашенко відправив у відставку діючий склад уряду, передає інформаційне агентство «БелТА».

Відповідний указ глави держави вступить в силу після офіційного опублікування.

Пропозиції щодо нового складу кабміну були обговорені на нараді у Лукашенка. У розмові взяли участь голова Ради республіки Наталя Кочанова, спікер палати представників Володимир Андрейченко, глава адміністрації президента Ігор Сергієнко і держсекретар Ради безпеки Андрій Равка.

«Завжди напередодні виборів діючий президент визначав уряд заздалегідь, щоб люди, голосуючи за чи проти, розуміли, хто буде займатися вирішенням нагальних питань, пов’язаних з їх життям, соціально-економічним розвитком нашої держави», — сказав президент на засіданні.

Білорусія готується до президентських виборів, які пройдуть 9 серпня, і старт кампанії проходить напружено. Раніше в республіці пройшли пікети зі збору підписів за незалежних кандидатів в президенти, одна з яких — Світлана Тіхановська, дружина затриманого раніше блогера Сергія Тіхановського.

30 травня щодо нього було заведено кримінальну справу за насильство по відношенню до співробітників органів внутрішніх справ. Затримання Тіхановського і порушення кримінальної справи забезпечили пікетам велику активність. За даними правозахисного центру «Весна», в Білорусі були затримані щонайменше 30 осіб.

Пікети на підтримку незалежних кандидатів проходять в республіці з 29 травня. У місті Гродно в той день були затримані десять осіб, які брали участь в пікеті, в тому числі і Сергій.

Як повідомляє TUT.BY, під час затримання блогера один із співробітників правоохоронних органів впав. Наступного дня прес-служба МВС Гродно повідомила, що двоє міліціонерів отримали тілесні ушкодження під час затримання, і щодо Тіхановського і інших затриманих порушено кримінальну справу.

В результаті заходи зі збору підписів за незалежних кандидатів стали також пікетами на підтримку затриманих раніше громадян. У Мінську за підписами в підтримку висування альтернативних кандидатів вишикувалися величезні черги.

За підрахунками правозахисників, число людей в черзі досягло 2 тис. чоловік. Одночасно з цим учасники скандували гасла: «Давай!», «Свободу» в підтримку Тіхановського і його прихильників.

Черги за підписами утворилися також в Гомелі, Бресті, Гродно, Вітебську та Могильові, тобто майже у всіх великих містах країни, і в багатьох з них пройшли затримання активістів.

На тлі того, що відбувається Лукашенко заявив, що «майданів» в країні напередодні президентських виборів не буде. Він зазначив, що державна безпека є основою основ і додав, що не допустить дестабілізації обстановки в державі.

«Майданів в Білорусі не буде», — сказав білоруський лідер. Лукашенко також закликав не порівнювати те, що відбувається зараз в країні з подіями 2013-2014 років в Україні.

Разом з тим, перший заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич сказав, що «ситуація напередодні виборів серйозно загострюється».

Казакевич зазначив, що мова йде «не про якісь разові порушення громадського порядку або виборчого законодавства». Він заявив, що в міністерстві бачать «сплановані підготовлені акції». Перший заступник міністра МВС Білорусі також підкреслив, що у відомства є сили для запобігання загрозам.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...