Лукашенко розповів, чи буде Білорусь приєднуватися до Росії

Білоруський президент, спілкуючись з трудовим колективом Свєтлогорського целюлозно-паперового комбінату, говорив про наболіле. А наболіло у Олександра Григоровича, головним чином те, що стосується відносин Мінська і Москви.

Як цитують свого президента журналісти агенції БЕЛТА, Білорусія передбачає і далі закуповувати енергоносії, насамперед нафту, не тільки у Росії. І чому ж, поцікавилися у нього? «Щоб щороку 31 грудня о 12 годині ночі не стояти на колінах», — образливо пояснив білоруський лідер.

Все (ну, або багато) впирається у вартість поставок нафти — раніше для Білорусі вона була нижче світових цін. Після 1 січня 2020 року ситуація змінилася.

«Ми не просимо дешеву нафту. Ми купимо за світовою ціною і переробимо, — стверджував Лукашенко, — і це для компаній вигідно … У Сочі ми домовилися, що уряд Росії і особисто заступник голови Адміністрації Дмитро Козак контролюватимуть це питання і допоможуть нам домовитися».

Але білоруський президент нагадав, що в січні замість 2 мільйонів тонн було поставлено всього 500 тисяч.

«Я нікого не шантажував, сказав: якщо з Росії не буде поставлена ​​нафта в потрібних обсягах, ми почнемо відбір з транзитної труби, — прямо заявив Лукашенко, — Через країну на Захід і для Білорусі прокачується 70 млн т нафти. І вони не мають ніяких проблем. Ми сумлінно, чесно качаємо цю нафту».

У Мінську розраховують, що зможуть отримувати відсутні обсяги з польського порту Гданськ — і це може бути нафта США, Еміратів, Саудівської Аравії (в січні купили 80 тисяч тонн у Норвегії. Через порт в литовській Клайпеді вона була доставлена на білоруський НПЗ «Нафтан». Разом з тим невідомо, чи буде в подальшому Норвегія здійснювати поставки в Білорусь).

Також президент Білорусії Олександр Лукашенко підписав указ, в якому доручив уряду вести переговори з владою Казахстану про торговельно-економічне співробітництво в області поставок нафти і нафтопродуктів.

«Білорусь продовжує роботу по диверсифікації поставок нафти, опрацьовуючи різні географічні напрямки для імпорту вуглеводневої сировини і логістику», — наводить інформаційне агентство БЕЛТА повідомлення прес-служби білоруського лідера.

«Нічого зайвого не вимагаємо, — підкреслив він, — Але нам кажуть: ми різні країни. Натяк на те, що треба, щоб були однією країною? А як можна мати одну країну з Росією? Ви, напевно, чуєте: «Давайте включимо Білорусь до складу Росії». Але постав перед вами питання, чи хочете ви такого об’єднання, щоб Білорусь увійшла до складу Росії, — 120% скажуть «ні»!

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...