Лукашенко назвав мету спільних військових навчань з Росією

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав місто Бобруйськ для участі в одній з місцевих школи в урочистостях з нагоди Дня знань.

Під час візиту він відповів на питання журналістів і заявив, що у Білорусі і Росії фактично єдина армія.

Лукашенко підняв тему військово-технічного співробітництва з РФ і сказав, що у двох країн де-факто «єдина армія, основу якої на західному напрямку становить білоруська».

«Не дай Бог війна — білоруська армія вступає в цю бійку першою, і відразу ж підключається вся західна частина Збройних сил Росії, і ми разом будуємо оборону і опір своєму противнику», — сказав Бацька, додавши, що при цьому немає необхідності руйнувати суверенітет і незалежність Росії і Білорусі.

Потім президент згадав військові білорусько-російські навчання «Захід-2021», які проводяться виключно для тренування і злагодження збройних сил на випадок «тривожних моментів».

Як приклад такого моменту білоруський лідер навів ситуацію з протестами в минулому році, коли, за його словами, довелося половину армії приводити в бойову готовність і виводити на західні рубежі.

Лукашенко зауважив, що на західному напрямку Білорусь і Росія діють разом.

«У нас союзна армія на цьому напрямку з Російською Федерацією … Тому ми і разом повинні вчитися.

Тому що воювати нам доведеться разом. Коль є армія, збройні сили, їх треба готувати, як-то об’єднувати разом», — повторив глава держави.

За його словами, під час навчань 2021 року, що проходитимуть з 10 по 16 вересня на території двох країн від Калінінграда до Владивостока, задіють велику кількість військ «на всіх полігонах».

«Ми з Путіним домовилися, що я беру під контроль основну частину навчань. Вона буде у нас в Білорусі. У них на кількох полігонах — до десятка полігонів буде задіяно. Він побуде на своєму полігоні, я на своєму.

І ми подивимося, наскільки готові і злагоджено наші збройні сили — Росії та Білорусі. У нас єдина система ППО, єдина оборонна політика», — сказав президент.

Він особливо акцентував увагу на тому, що спрямованість і тема навчань — виключно оборона.

«Ми ні на кого не збираємося наступати. Нам це не потрібно. І те, що вони заворушилися … Ну, напевно, вони дуже стурбовані, що ми тут, знаєте, мало не Прибалтику відріжемо: по Сувальскому коридору пройдемо на Калінінград і відріжемо Прибалтику.

Та нікому ця Прибалтика не потрібна. Нам дай Бог свою Білорусь заселити, я вже про Росію не кажу», — пояснив Лукашенко.

Президент також додав, що спостерігати за навчаннями запрошують іноземних громадян.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...