Контактна група не підписала «формулу Штайнмайєра» через непорозуміння

Контактна група на засіданні в середу в Мінську письмово не погодила «формулу Штайнмайєра» через технічний непорозуміння і буде вносити в неї правки.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. «Вони дійсно повинні були це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть оброблені пізніше», — сказав він в інтерв’ю «Європейської правді».

Пристайко також додав, що в текст формули можуть бути внесені правки. «У що він перетвориться — або він залишиться без змін, або щось буде додано — це повинна вирішити контактна група», — пояснив міністр. «Ось коли вони переформулюють більш точно, тоді ми отримаємо, подивимося, що сталося з нашою пропозицією і чи можемо ми це пропонувати лідерам, щоб вони зустрічалися», — сказав міністр.

При цьому глава МЗС України зазначив, що головним для вступу в силу закону про особливий статус Донбасу на постійній основі буде оцінка виборів в регіоні, зроблена ОБСЄ. За його словами, є певний ризик через те, що рішення прийматиме не Київ, а міжнародна організація. «Однак я просто не бачу, як інакше можна вирішити цю проблему», — сказав він.

Пристайко визнав, що багато аспектів залишаються опрацьованими. «Вибори будуть проводити на підставі українського закону про вибори. Ми не можемо собі уявити, яким чином їх проводити в цьому випадку. Український закон не передбачає ніяких ЛНР і ДНР, ніяких іноземних збройних формувань», — сказав він.

При цьому він не виключив можливість міжнародного контролю за ходом проведення виборів. «Міжнародний контроль теж не передбачений нашим законом, але це може бути певним компромісом, якого ми досягнемо в ході розмови. Хто будуть ці міжнародні представники? Скільки їх? На яких ділянках? Скільки людей забезпечують безпеку? Це все — дуже складні питання, які доведеться вирішувати «, — зазначив він.

Пристайко також підтвердив, що умовами проведення саміту «нормандської четвірки» є підписання «формули Штайнмайєра» і розведення військ на трьох узгоджених раніше пілотних ділянках на Донбасі.

Відповідаючи на прохання кореспондента пояснити, чи згоден Київ з необхідністю перед зустріччю лідерів Німеччини, Росії, України і Франції мати письмово підтверджений текст «формули Штайнмайєра», він відповів: «Так, це одне з двох умов для зустрічі лідерів, про які ми домовилися».

«Друга умова — ми очікуємо, що на трьох контрольних ділянках будуть розведені війська, — продовжив Пристайко. — Потім росіяни додали ще третю умову, яке звучить на кшталт «вироблення чітких формулювань для заяви лідерів».

 

 

Фото ТАСС

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...