Конституція США не дозволяє Конгресу оголосити імпічмент президенту у відставці

Другий процес імпічменту Дональда Трампа міг закінчитися в суботу, а розділений сенат США мав вирішити, чи підбурював колишній президент своїх прихильників до нападу на Капітолій США 6 січня в останній спробі зберегти владу після своєї  поразки на виборах у минулому році.

Про це повідомляє REUTERS.

Трамп є першим президентом США, якому двічі оголошували імпічмент, і першим, кого чекає суд після відставки з посади. Якщо його визнають винним, Сенат може проголосувати за заборону йому балотуватися знову.

Засудження вважається малоймовірним, однак, оскільки принаймні 17 республіканцям у 100-місній палаті доведеться приєднатися до всіх 50 демократів, щоб визнати колишнього президента винним.

Лише шість республіканців проголосували разом з демократами, щоб просунутися вперед, відкинувши аргумент інших республіканських сенаторів про те, що Конституція не дозволяє Конгресу імпічментувати президента, який вже залишив свою посаду.

Сенат повинен зібратися о 10 ранку (1500 за Гринвічем), а остаточне голосування може відбутися в другій половині дня.

Судовий процес висвітлив надзвичайну небезпеку, яку законодавці зіткнулися 6 січня, коли Трамп закликав своїх послідовників пройти до Капітолію та пікетувати його, намагаючись перешкодити депутатам засвідчити перемогу Джо Байдена на президентських виборах. П’ятеро людей тоді загинули в хаосі.

Відеозаписи з охоронних камер, показані на судовому засіданні, показали, що учасники масових заворушень надзвичайно наблизилися до законодавців, коли їх евакуювали із Сенату та Палати представників.

Серед тих, кого побачили, був віце-президент Майк Пенс, який відмовився від прохань Трампа втручатися в процес раніше.

Трамп розкритикував Пенса в Twitter за відсутність «сміливості» незабаром після того, як сенатор-республіканець Томмі Тубервіль заявив Трампу, що віце-президента евакуюють заради власної безпеки.

Адвокати Трампа дали суперечливі відповіді в п’ятницю на запитання, чи знав Трамп, що Пенс перебуває в небезпеці, коли він опублікував свій твіт. Кілька сенаторів-республіканців заявили, що у них все ще є питання щодо ролі Трампа.

“Справа в тому, яким був намір президента, чи не так? Відповісти міг лише президент. І президент вирішив цього не робити», — сказав сенатор від Республіканської партії Білл Кейссі журналістам. Він сказав, що не вирішив, як голосувати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...