Конфлікт в Ідлібі загрожує Європі новою масштабною міграційною кризою

Конфлікт в Ідлібі загрожує Європі новою масштабною міграційною кризою

Ситуація в Ідлібі загрожує неконтрольованою військової ескалацією конфлікту, Франція і Німеччина наполягають на негайному перемир’ї і відновленні політичного процесу.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон. Він також висловив побоювання, що бойові дії загрожують Європі новим міграційним кризою, можливе число біженців він оцінив в 2 млн чоловік.

“Ситуація вкрай небезпечна. Загинули турецькі солдати, тобто їх число обчислюється десятками з початку настання. Це може привести до неконтрольованої військової ескалації, – заявив він. – У результаті зіткнень в Ідлібі нам загрожує новий міграційний криза. Я говорив з рядом неурядових організацій, вони оцінюють в 2 млн число осіб, які перебувають там у вкрай небезпечній ситуації або стали біженцями”.

Французький президент підтвердив поширену раніше в Парижі заяву Єлисейського палацу про те, що він і канцлер ФРН Ангела Меркель провели телефонні переговори з президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом, а раніше – з російським лідером Володимиром Путіним. За його словами, Франція і Німеччина закликають до негайного припинення вогню і відновлення політичного діалогу, а також проведення чотиристоронньої зустрічі в стамбульському форматі лідерів Росії, Туреччини, Франції та Німеччини.

При цьому провину за нинішнє протистояння Макрон також поклав і на США. “В Ідлібі не може бути військового вирішення, – вважає він. – Все, що відбувається – це результат серії послідовних помилок виходу США з Сирії, який залишив ситуацію в Ідлібі в руках цих двох держав (Росії і Туреччини).

“Ми бачимо, що в Ідлібі відбувається гуманітарна катастрофа. Ми бачимо, що сили режиму Башара Асада підтримувані Росією, продовжують свій наступ, і ми бачимо цілий ряд ризиків. Ми бачимо гуманітарну катастрофу, ми бачимо зруйновані госпіталі і гуманітарні табори, що абсолютно неприйнятно”, – продовжив Макрон.

Згідно з офіційними сирійським даними, населення всієї провінції Ідліб до війни становило 1,5 млн чоловік (дані на 2011 рік), а в руках бойовиків сьогодні залишається не більше половини її території. У той же час в таборах на території Туреччини знаходяться до 3,5 млн сирійських біженців, яким Анкара закрила дорогу в Європу в 2016 році в рамках міграційної угоди з ЄС, ніж змогла купірувати найгостріший міграційний криза в історії спільноти. В обмін Євросоюз виплатив Туреччини € 6 млрд “на утримання біженців”.

У Брюсселі побоюються, що Анкара може використовувати ситуацію на півночі Сирії в свою користь і величезні потоки біженців з арабської республіки і Туреччини можуть в будь-який момент бути спрямовані на європейський континент.

Поділитись