Колишній президент США Трамп може заснувати нову партію

Екс-президент США Дональд Трамп може створити нову політичну партію.

Про це з посиланням на джерела пишуть американські ЗМІ. За інформацією видання The Wall Street Journal, колишній глава Білого дому навіть придумав для неї назву — Партія патріотів. Однак експерти сумніваються, що Трампу вдасться сформувати повноцінну політичну партію для конкуренції з Республіканської і Демократичної. У нових політструктур в країні практично немає шансів вийти на федеральний рівень і набрати вагу — так влаштована виборча система. Тому Трампу доведеться боротися за вплив всередині Республіканської партії, частина верхівки якої стала на бік демократів і звинуватила його в заворушення 6 січня в Капітолії. Аналітики вважають, що колишній господар Овального кабінету може заснувати політичний рух з числа своїх прихильників-республіканців якраз для ведення внутрішньопартійної боротьби.

Дональд Трамп розглядає можливість створення нової політичної партії, про це з посиланням на свої джерела повідомило видання The Wall Street Journal. За відомостями журналістів, про заснування нової партії Трамп говорив минулого тижня зі своїми помічниками і іншими людьми з найближчого оточення. При цьому, як сказав співрозмовник видання, який побажав залишитися неназваним, 45-й президент США вже навіть придумав майбутньої політичної структурі назва — Партія патріотів.

Програвши в боротьбі за президентське крісло своєму противнику зі стану демократів, Трамп не раз давав зрозуміти, що все одно має намір залишитися в політиці після завершення свого президентського терміну. На початку грудня 2020 року тоді ще чинний президент США допустив, що може знову балотуватися на цей пост в 2024 році, якщо не вдасться оскаржити підсумки листопадового голосування.

«Це були приголомшливі чотири роки. І ми намагаємося перетворити їх у вісім. В іншому випадку побачимося через чотири роки», — заявив Трамп під час різдвяного прийому для членів Національного комітету Республіканської партії.

Але зусилля прихильників Трампа, спрямовані на перегляд підсумків виборів, не увінчалися успіхом. Однак в прощальній промові, яку він виголосив їм перед інавгурацією Джо Байдена, Трамп не тільки підвів підсумки свого президентського терміну, але і заявив, що все, що він робив на посту президента, — це тільки початок руху.

«Зараз, поки я готуюся до передачі влади нової адміністрації в полудень в середу, я хочу, щоб ви знали: рух, яке ми запустили, тільки починається», — підкреслив він.

Політик також торкнувся теми заворушень, які влаштували його прихильники 6 січня в Вашингтоні. Говорячи про увірвалися в Капітолій активістів, Трамп заявив, що «політичне насильство» — це удар по всьому, що є цінним для американців. Він також додав, що його адміністрація діяла на благо всієї країни, а не для правих чи лівих.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...