Колишні політв’язні, історики, громадські діячі та активісти звернулися до Зеленського

Колишні політв’язні, історики, громадські діячі та активісти звернулися до Зеленського

До президента України Володимира Зеленського з відкритим листом звернулися колишні політв’язні, історики, громадські діячі та активісти. Вони обурені підозрою, врученою п’ятому президенту країни Петру Порошенку.

Президента України Володимира Зеленського також попередили про небезпеку повторити долю Віктора Януковича, поваленого в результаті Євромаайдану в 2014 році. Текст листа розмістив Йосип Зісельс – колишній політичний в’язень, член групи «Першого грудня».

“З великим сумом мусимо констатувати, що в Україні повернулися репресії проти політичних опонентів. Обурливо, що основним об’єктом цих репресій став Петро Порошенко – людина, зусиллями якої Україна змогла вистояти в протистоянні з Росією в найважчі роки. Варто нагадати, що спочатку всі ці справи були ініційовані членами колишньої команди Януковича. Вони співзвучні меседж ворожої російської пропаганди. І саме ці ініціативи радістю підтримала і вкрай незграбно намагається реалізувати команда нинішнього президента України”, – йдеться в листі української інтелігенції.

При цьому сам Зісельс заявив, що вручення Порошенку підозри – це «ознаки формування в Україні поліцейської держави». Серед інших лист підписали такі діячі, як письменник Юрій Щербак, філософ Костянтин Сігов, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Києво-Могилянської Академії Леонід Фінберг, професор цієї академії і колишній глава Міносвіти України Сергій Квіт та багато інших.

Серед підписантів виділяються члени “Руху протидії капітуляції” Сергій Висоцький, Андрій Левус і Мирослав Гай. Вони відомі як «порохоботи», а Висоцький і Левус і зовсім були депутатами Верховної Ради VIII скликання від фракції «Народний фронт». При цьому Левус раніше був помічником екс-глави СБУ Валентина Наливайченка і був пов’язаний у тому числі з «Правим сектором».

Крім того, серед підписантів є і представники галицької інтелігенції на кшталт журналіста Тараса Возняка, астронома Ярослава Яцківа та фізика Ігоря Юхновського. Всі ці люди загрожують Зеленському долею Януковича. І це незважаючи на те, що Зеленський – вірний продовжувач справи Порошенка.

Сьогодні в Україні багато все частіше задаються питанням: а чим Зеленський відрізняється від попередника? Питання настільки назріло в суспільстві, що його не могли не поставити на прес-конференції за підсумками року правління Зеленського.

“Я всім відрізняюся від Порошенка – фізіологічно і як президент. Я чесна, порядна людина, яка дійсно вболіває за цю країну. Я дійсно, може, не так добре спілкуюся українською мовою, як президент Порошенко. Але я такий, який є. Я поважаю цю країну, поважаю громадян України, поважаю українську мову, поважаю кожного. І саме так я працюю”, – заявив Зеленський.

З приводу поваги громадян України і поваги кожного багато б із Зеленським посперечалися. Власне, саме питання Зеленському було поставлено після того як виявилося, що в тій же мовній та гуманітарній політиці він йде по шляху свого попередника. Єдина різниця з Порошенком у Зеленського в тому, що за президентства Порошенка йому, зі зрозумілих причин, не вручали підозри в скоєнні злочинів. У всьому іншому вони – практично близнюки-брати.

Підтвердженням цього може бути і той факт, що за президентства Зеленського в уряді опинилися люди, так чи інакше пов’язані з Порошенком. Серед таких можна згадати ту ж Еміне Джапарову, яка при Порошенку була першим заступником міністра інформаційної політики, а з травня 2020 року став першим заступником голови українського МЗС.

При Зеленський на посаду уповноваженого з мовної політики Мінкульт пропонує Святослава Літинського, який є ідейним русофобом. При цьому сам Зеленський так і не став популярним у націонал-патріотів, які звинувачують його у всіх гріхах. Спроба покарати Порошенка за численні факти корупції, виявлені при правлінні п’ятого президента, підливають масла у вогонь.

Судячи з того, що українська інтелігенція почала лякати Зеленського долею Януковича, йому дійсно можуть готувати новий Майдан.

Напередодні підозрюваному у вбивстві людини під час самозахисту патріоту Сергію Стерненку намагалися обрати запобіжний захід у Шевченківському районному суді. Справа Стерненка зрушила з мертвої точки при Зеленському. Точніше, після того, як перший призначений при новому президенті генпрокурор Руслан Рябошапка пішов у відставку, а його місце зайняла Ірина Венедиктова.

Змінила своє ставлення до Стерненка і Служба безпеки України. Якщо раніше його критики називали агентом СБУ, тепер спецслужба дотримується версії звинувачення, згідно з якою Стерненко серед іншого пробіг близько 100 метрів і вбив Івана Кузнєцова. Тим самим версія адвокатів активіста про самозахист виявляється неспроможною. Але суд 12 червня показав: у влади не вистачає сил, щоб впоратися з активістами. Незважаючи на всю спроби зірвати судове засідання і на агресію групи підтримки Стерненка на адресу поліції, остання, навіть посилена спецпідрозділами та Нацгвардією, не змогла привести до порядку протестувальників. Більш того, на боці останніх виявилися в тому числі і народні депутати від політсили Зеленського – партії «Слуга народу». Серед таких можна виділити Гео Лероса. Все це свідчить про те, що Зеленському загрожує доля Януковича: він не в силах впоратися з активістами, а люди з його політсили на ділі виступають за тих, хто в перспективі хоче повалення Зеленського.

Поділитись