Кім Чен Ин: більше не буде війни на цій землі завдяки ядерній зброї Північної Кореї

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що вважає, що його країні більше не потрібно буде вести війни, оскільки її ядерний арсенал гарантує її безпеку, повідомляють північнокорейські державні ЗМІ.


«Завдяки нашому надійному та ефективному самозахисному ядерному стримуванню, на цій землі більше не буде війни. Безпека та майбутнє нашої країни будуть забезпечені назавжди», — сказала Кім у своєму виступі на Корейському центральному агентстві новин Північної Кореї у вівторок.

Виступаючи перед групою ветеранів з приводу 67-ї річниці перемир’я, яке фактично закінчило війну в Кореї, Кім заявив, що ядерна зброя дозволить Північній Кореї захистити себе «від будь-якого високого тиску та військових загроз імперіалістів».

Північна Корея протягом багатьох років визначає своє прагнення до ядерної зброї як чисто оборонної і має на меті стримувати спроби вторгнення чи зміни режиму. Але деякі експерти кажуть, що ядерна зброя дозволить режиму Кіма проводити більш ворожу політику, а також стримувати противників реагувати на агресію нижчого рівня.

Незалежно від причини, чому Північна Корея пишається ядерною зброєю та балістичними ракетами, необхідні для їх доставки, коментарі Кіма є важливим нагадуванням про те, наскільки складно буде домовлятися, адже Пхеньян розглядає їх як ключ до власного виживання.

Промова Кіма прозвучала в одне з найважливіших свят Північної Кореї: річниця «перемоги корейського народу у Великій Вітчизняній війні», саме так Північна Корея посилається на війну з Кореєю.

Більшість істориків сходяться на думці, що конфлікт розпочався, коли Кім Ір Сен, дід діючого північнокорейського лідера, вторгся на Південь у спробі об’єднати Корейський півострів силою. Однак Північна Корея вчить своїх громадян, що війна почалася, коли США та Південна Корея пішли на північ — і що Пхеньян виграв війну завдяки керівництву Кім Ір Сена.

Конфлікт технічно ще триває, оскільки  сторони 27 липня 1953 р. підписали перемир’я. Протягом десятиліть Північна Корея попереджала своїх людей про те, що загроза вторгнення залишається, навіть коли конфлікт згас.

Сестра лідера північнокорейського лідера і, можливо, друга найпотужніша фігура країни Кім Йо Чонг заявила раніше цього місяця, що США потрібно буде прийняти нову переговорну стратегію, якщо Північна Корея погодиться на майбутню зустріч Трампа і Кіма.

Кім також сказала, що вважає, що параметри переговорів між двома країнами необхідно змінити, щоб зосередитись на «відкликанні (США) ворожнечі» до Північної Кореї, а не зосереджуватися на торгівлі денуклеаризацією для зняття санкцій, істотно підвищивши ціну на майбутні переговори між Вашингтон і Пхеньяном.

Північна Корея протягом багатьох років звинувачує Сполучені Штати у застосуванні того, що вона називає «ворожою політикою» проти режиму Кіма, вказуючи на союз Вашингтона з Південною Кореєю, його зобов’язання захищати Південну Корею під американською «ядерною парасолькою» та розгортання силових сил у Східній Азії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...