Київ запропонував дату проведення виборів на Донбасі

Українська делегація в контактній групі розробила «план спільних кроків», який дозволить провести місцеві вибори на Донбасі 31 березня 2021 року.

Про це повідомив радник з інформаційної політики делегації Олексій Арестович в коментарі агентству УНН. На питання про те, чи дійсно даний план передбачає проведення виборів 31 березня, співрозмовник відповів, що «це — пропозиція, яку ми надаємо російській стороні і ОБСЄ».

«Пропозиція повинна бути розглянута, а потім прийнято. Це не те, що ми вже вирішили, — такі речі вирішує Верховна рада України … Що стосується реальності — за умови виконання інших умов, які прописані, а саме: виведення всіх іноземних військ з території України, взяття Україною під контроль державного кордону з Росією і після цього введення додаткових сил ОБСЄ, які виконують спостереження за виконанням домовленостей, і, зокрема, моніторинг виборів, з підготовки та проведення виборів. Ми вважаємо, що це можливо, але тільки при умови виконання цих угод «, — зазначив Арестович.

За його словами, також план передбачає виведення «іноземних найманців» з Донбасу на початку 2021 року.

«Умовно кажучи, предмет переговорів, цей план — він не містить календаря. Він містить певні кроки, які мають певну прив’язку до окремих періодів. Я б не сказав, що до 15 січня виведуть війська — це предмет переговорів. Ми написали — на початку 2021 року, маючи на увазі, що, грубо кажучи, місяця січня вистачить росіянам, щоб вийти «, — пояснив Арестович.

Також Україна пропонує в плані провести розмінування на понад 20 нових ділянках і залучення додаткових спостерігачів від ОБСЄ. «Цей план передбачає, по-перше, розмінування більш ніж на 20 ділянках, по-друге, введення додаткових 1,5 тисячі спостерігачів ОБСЄ, яким також повинні бути забезпечені умови роботи спільної, подальше розведення військ», — сказав Арестович.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що в Донбасі немає іноземних військ. За його словами, «там є місцева міліція, місцеві сили самооборони, вони складаються з місцевих жителів». Що стосується «найманців», російський лідер відзначав, що на Донбасі «є і французи, і німці, які воюють» і на одному боці, і на іншому, «але вони не створюють основу цих збройних формувань».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...