Київ відправив нового посла в США

Україна відправила в США нового посла. Ним стала Оксана Маркарова, яка раніше вчилася в Америці, має тісні зв’язки з Вашингтоном, а також керувала українським Мінфіном.

Вона — представник нового покоління політиків, а зі своїм бекграундом, як розраховують в Києві, вона буде для американських чиновників і законодавців більш зрозумілим і зручним для контактів партнером.

«Вперше з 1999 року йду на посадку в літак з one way ticket. З сьогоднішнього дня — 24/7 в рядах дипломатичної команди України», — написала у своєму Facebook новий посол України в США Оксана Маркарова. До Вашингтона вона вирушила 20 квітня.

Про те, що представляти Україну в США буде саме вона, стало відомо в кінці минулого року. У лютому президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Маркарової.

Її кандидатуру на пост глави української дипмісії в США активно лобіював глава МЗС Дмитро Кулеба. Вперше він запропонував її українському лідеру 20 листопада — через дві з невеликим тижні після виборів президента США. На його думку, маючи досвід співпраці з Вашингтоном, вона стане успішною главою дипмісії. «А кого треба призначати послом в США? А чому не може бути людина, яка дуже добре розуміє Америку, тому що взаємодіяв з США, і має успішний досвід взаємодії? Міністр фінансів не може не бути дипломатом за визначенням», — заявив він.

З цим згодні не всі. Наприклад, колишній міністр закордонних справ і екс-посол України в США Костянтин Грищенко вважає таку кандидатуру невідповідною.

Кулеба запевнив, що призначення Маркарової не пов’язане із зацікавленістю Києва в отриманні фінансової допомоги з Вашингтона. «Україна вперше матиме в Вашингтоні посла, якого добре знають як в адміністрації США, зокрема в Держдепі і в Міністерстві фінансів, так і в МВФ. Про те, що Маркарова відправляють тільки вибивати гроші з МВФ, — це маячня», — відповідав міністр злостивцям.

За неповні два з половиною роки президентства Володимира Зеленського змінилися три посла України в США. Спочатку новий лідер прибрав з Вашингтона Валерія Чалого, призначеного за Петра Порошенка. Потім в американську столицю відправили кар’єрного дипломата Володимира Єльченка. До 2014 року він працював послом України в Росії, а після початку конфлікту в Донбасі став постпредом України при ООН. На посаді посла він пропрацював недовго: з грудня 2019 року по лютий 2021 року.

Спочатку Маркарова вчилася на еколога в Києво-Могилянській академії, потім відправилася в США, де отримала ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів і торгівлі в Індіанському університеті в Блумінгтоні.

Після цього її життя було нерозривно пов’язана зі Сполученими Штатами: вона проходила практику у Світовому банку, була радником з економічної політики і менеджером по зовнішнім і корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...