Камала Харріс житиме в спеціальній резиденції для других осіб держави

Камала Харріс стає восьмим за рахунком віце-президентом США, що живуть в спеціально виділеній для других осіб держави резиденції.

Триповерховий особняк загальною площею 850 квадратних метрів, розташований на території Військово-морської обсерваторії, отримав статус офіційної резиденції віце-президента США в 1974 році.

Військово-морська обсерваторія розташована у Вашингтоні, в районі, зайнятому іноземними дипмісіями. Сама будівля має набагато довшу історію — його побудував в 1893 році архітектор Леон Е. Дессез для супер-інтенданта Військово-морської обсерваторії, але через 30 років будинок присвоїв один з високопоставлених чиновників ВМС США. За його словами, він не зміг втриматися — аж надто красивим був особняк.

З 1961 по 1974 рік його неодноразово реконструювали. Сороковий віце-президент США Джеральд Форд в 1974 році встиг стати 38-м президентом країни, але так і не зміг пожити в резиденції, а прийшов за ним Нельсон Рокфеллер в житло не потребував і використовував особняк в основному для розваг.

Першою людиною, ґрунтовно в’їхали в будинок, став 42-й віце-президент США Уолтер Мондейл після вступу на посаду в січні 1977 року. З тих пір другі особи країни під час свого перебування при владі проживають саме тут.

Відомо, що на момент будівництва особняк обійшовся в $ 20 тисяч, і якщо перевести цю суму на сьогоднішні гроші, виходить понад півмільярда доларів. А з урахуванням того, що практично кожен віце-президент вкладав додаткові гроші в облаштування, підсумкова вартість стане ще більш вражаючою.

На першому поверсі будинку знаходяться дві віталень, дві кімнати відпочинку, їдальня та хол, обладнані камінами, а також підсобні приміщення: кухня-комора і садові кімната. На другому поверсі розташовані: робочий кабінет, дві спальні і куточок відпочинку. На третьому — чотири спальні.

На цокольному поверсі будинку — основна кухня і приміщення для персоналу. Кажуть (але офіційних підтверджень цим чуткам немає), що є ще й підземний секретний бункер, забезпечений всім необхідним для виживання високопоставлених чиновників і їх сімей.

Внутрішні інтер’єри багато декоровані творами мистецтва, купленими віце-президентами, наданими музеями для прикраси або зроблені руками самих чиновників або їх половин. Наприклад, керамічні вироби, якими захоплювалася дружина Уолтера Мондейла Джоана.

Навіть нинішній президент США Джо Байден залишив тут пам’ять про своє віце-президентства в 2009-2017 роках: на одному з дерев саду, розташованого за будинком, красується дошка з написом «Джо любить Джилл. День святого Валентина-2010».

На подвір’ї особняка, в саду є альтанка, увита виноградною лозою, і басейн з підігрівом.

Всі сім’ї чиновників, які живуть в резиденції, не шкодували сил і засобів на її прикраси і ремонт.

А ось 48-й віце-президент, що недавно виїхав з особняка Майк Пенс, залишив про себе не саму добру пам’ять — після його від’їзду робочим довелося в терміновому порядку міняти труби. Тому до кінця ремонту Камалі Харріс, яка має кілька об’єктів нерухомості загальною вартість приблизно на $ 8 мільйонів, доведеться поки десь пожити.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...