Юридична компанія зі США виплатила Тимошенко $ 11 мільйонів, щоб уникнути позову

Як стверджує колишній прем’єр України, нью-йоркська адвокатська фірма в 2012 році нібито «відбілювала діяльність» екс-президента Віктора Януковича.

Юридична фірма з Нью-Йорка виплатила $ 11 млн колишньому прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко та її адвоката, щоб уникнути судового переслідування з їх боку. Про це повідомила газета The New York Times з посиланням на джерела.

За даними видання, в 2018 році Тимошенко під час інтерв’ю цій газеті вказала, що нью-йоркська адвокатська компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom в 2012 році нібито «відбілювати діяльність [колишнього президента України Віктора] Януковича і його уряду». Вона стверджувала, що зазначена компанія робила це в обмін на винагороду, а після інтерв’ю через свого адвоката зв’язалася з нью-йоркської юридичною фірмою Reid Collins & Tsai, щоб дізнатися, які її шанси засудити Skadden.

Джерела The New York Times стверджують, що після цього Skadden виплатила Тимошенко і її адвоката Сергія Власенка «$ 11 млн або більше», щоб уникнути можливого позову з їх боку. Засоби, як стверджує газета, надійшли на рахунки Тимошенко і Власенка через Reid Collins & Tsai. У деклараціях, поданих Тимошенко і її адвокатом української влади, нібито значиться, що кожен з них отримав в той період по $ 5,5 млн, пише видання. При цьому газета звертає увагу на те, що в документах не згадується фірма Skadden.

У січні минулого року Skadden, яку влада США звинувачували в порушенні американського законодавства про іноземних агентів через роботу на уряд України, пішла на угоду з Міністерством юстиції США. Відповідно до нього вона зареєструвалася в якості іноземного агента заднім числом, а також виплатила американській владі $ 4,6 млн, які отримала в якості виплат і покриття витрат під час роботи на Україну, вказував американський Мін’юст.

Згідно з інформацією відомства, Міністерство юстиції України за сприяння колишнього керівника передвиборного штабу нинішнього президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, який працював на уряд України в якості лобіста, в 2012 році звернулося до Skadden з проханням скласти один з експертних доповідей в рамках судового процесу проти Юлії Тимошенко. За даними Мін’юсту США, Манафорт потім нібито попросив компанію поширити цей документ. Потім партнери цієї фірми нібито контактували з якимось американським журналістом, намагаючись передати йому доповідь з метою його публікації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...