Ізраїльська опозиція створила коаліцію без Нетаньяху

Лідер партії «Еш атід» Яір Лапід поінформував президента Ізраїлю Реувена Рівліна про те, що йому вдалося сформувати коаліцію для створення кабміну за підсумками виборів 23 березня.

«Я проінформував президента держави Реувен Рівлін, що мені вдалося успішно завершити формування урядової коаліції», — написав Лапід в Twitter за півгодини до закінчення терміну свого мандата на формування кабміну опівночі на четвер.

Він пообіцяв, що майбутній уряд буде «працювати на благо всіх ізраїльських громадян, тих, хто голосував за нього, і тих, хто не голосував», а також «поважати своїх опонентів» і «робити все можливе для того, щоб об’єднати і возз’єднати всі частини ізраїльського суспільства».

«Лапід поінформував Рівліна про те, що йому вдалося сформувати кабмін. Він передав допис 2 червня о 23.22 по телефону та електронною поштою», — підтвердила в середу канцелярія Рівлін. «Лапід поговорив з президентом по телефону і повідомив йому, що в уряд увійдуть партії «Еш Атід», «Кахоль-Лаван», «Яміна»,»Авода», «Наш дім — Ізраїль», «Нова надія», «Мерец» і «Раамією». Лідер «Яміна» Нафталі Беннет стане прем’єр-міністром, а Лапід буде альтернативним прем’єр-міністром. Приблизно через два роки відбудеться ротація, після якої Лапід стане прем’єр-міністром, а Беннет стане альтернативним прем’єр-міністром», — додали в канцелярії.

Телеканал I24 стверджує, що голосування за твердженням кабміну в Кнесеті (парламенті) буде призначено через 12 днів, а за інформацією державного радіо Kan, це може статися вже через тиждень, 9 червня. 5 травня Рівлін доручив сформувати урядову коаліцію за підсумками виборів 23 березня Лапід після того, як з цим завданням за відведені йому 28 днів не впорався Нетаньяху, якому першому було надано право на спробу, так як його партія «Лікуд» набрала більше всіх місць в Кнесеті за підсумками підрахунку голосів.

Попередній уряд Ізраїлю було сформовано 17 травня 2020 року підсумками відбулися 2 березня того ж року парламентських виборів. Кнесет 23-го скликання був автоматично розпущений 23 грудня 2020 року через закінчення термінів затвердження держбюджету країни, а дострокові парламентські вибори були призначені на 23 березня 2021 року. Нетаньяху залишається главою перехідного уряду до приведення до присяги нового кабінету, він безперервно перебуває при владі в Ізраїлі з 2009 року.

5 травня Рівлін доручив сформувати урядову коаліцію за підсумками виборів 23 березня Лапід після того, як з цим завданням за відведені йому 28 днів не впорався Нетаньяху, якому першому було надано право на спробу, так як його партія «Лікуд» набрала більше всіх місць в Кнесеті за підсумками підрахунку голосів. Лапід на спробу створення кабміну було відведено 28 днів. Якщо кабмін так і не буде затверджений, Кнесет 24-го скликання буде автоматично розпущений, а через 90 днів будуть призначені перевибори, які стануть в Ізраїлі вже п’ятими виборами за два з половиною роки. re&utm_source=copylink

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...