Ізраїль знищив російські ЗРК «Бук» і ЗРПК «Панцир» в Сирії

Ізраїль ненавмисно загострив відносини з Росією, знищивши в ході листопадових ударів по Сирії російські комплекси «Бук» і «Панцир».

Про інцидент повідомила близькосхідна преса з посиланням на свої військові джерела. Офіційно про знищення російських ЗРК в Арабській Республіці нічого не повідомлялося. В ізраїльській пресі звинувачують Москву в тому, що вона не стримує свої обіцянки з приводу нейтралізації іранської військової присутності в Сирії.

Про те, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) знищила російські комплекси в ході ударів по Сирії, близькосхідна преса повідомила з посиланням на анонімні джерела. За їх словами, єврейська держава намагалося уникнути подібних інцидентів, щоб не погіршувати відносин між країнами. Проте, не вдалося: супутникові знімки показують, що ЦАХАЛ завдали шкоди комплексам «Бук-М2Е» і «Панцир-С1», які перебували на південь від Дамаска.

Ймовірно, мова йде про ізраїльські удари по Сирії 20 листопада, коли ЦАХАЛ атакували десятки позицій сирійської урядової армії і підрозділи «Кудс» в складі іранського Корпусу вартових ісламської революції у відповідь на удари по території Голанських висот. В офіційному повідомленні Армія оборони тоді повідомила, що її напади були проведені по місцях розташування ракет класу «земля — ​​повітря», військових базах і складах зі зброєю. Додатково нічого не повідомлялося.

Через деякий час прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що ізраїльське керівництво продемонструвало, що має намір відстоювати свої інтереси.

«Я дав зрозуміти, що тим, хто завдає нам шкоди, ми завдамо шкоди у відповідь», — повідомив глава уряду. — Ми будемо продовжувати забезпечувати безпеку Ізраїлю».

Це не перший раз, коли Ізраїль робить прорахунок в ході обстрілів сирійської території. Напередодні повідомлялося, що російські військові випадково отримали ракету новітньої ізраїльської системи «Праща Давида». Це одна з двох протиракет, які були випущені по сирійським ракетам комплексу «Точка» (SS-21 в класифікації НАТО) в липні 2018 року. Тоді сирійська урядова армія вела бої за один з анклавів, який знаходився в руках радикальних угруповань. У відповідь на запуск Сирією двох ракет радянського виробництва бійці ЦАХАЛ застосували протиракети, проте невдало.

За цією інформацією, одному з ізраїльських снарядів було дано сигнал на самознищення над південною частиною Голанських висот. Інша ракета впала поблизу сирійських позицій. Після того як «Праща Давида» не влучила, елементи снаряда були отримані російською стороною і ретельно вивчені. В Ізраїлі хвилюються, що його військові секрети могли дістатися не тільки росіянам, а й іранцям.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...