Ізраїль помстився Росії за підводний човен в територіальних водах країни

Ізраїль помстився Росії за підводний човен в територіальних водах країни

На наступний день після екстрадиції російського хакера з Тель-Авіва до Вашингтона з’явилося повідомлення про те, що три місяці тому в територіальних водах Ізраїлю була виявлена ​​російський підводний човен.

Чому Тель-Авів розповів про це тільки зараз, запитує автор. Подробиці конфлікту – в статті Asharq Al-Awsat (Великобританія).

Не минуло й дня після передачі російського хакера Сполученим Штатам, як ізраїльські військові оголосили, що військово-морський флот виявив російський підводний човен в 8 морських милях (близько 12 кілометрів) від берегів у району Яффо в Тель-Авіві. За словами військових, ця подія була дивною і винятковою. З’ясувалося, що інцидент стався близько трьох місяців тому, але ізраїльська сторона вирішила розповісти про це саме зараз, немов намагаючись заспокоїти росіян, незадоволених екстрадицією хакера.

“У нас теж є право злитися. Ви відправили до нас цю підводний човен”, – хоче сказати Тель-Авів.

Межі територіальних вод Ізраїлю в Середземному морі видалені на 12 морських миль (близько 22 км) від берега. Російський підводний човен наблизився до нього і фактично увійшла в територіальні води на третину їх глибини. Це означає, що крок мав навмисний характер. Ізраїльська армія відмовилася коментувати те, що трапилося і відповідати на питання про те, чи представляє воно будь-якої шкоди національній безпеці країни.

Згідно з обізнаними військовими джерелами, ізраїльські морські офіцери, які виявили підводний човен, вийшли на контакт зі своїми російськими колегами. Для цього вони активували механізм координації військово-морського флоту через Відділ координації Генерального штабу. Після цього російський підводний човен пішла на захід Середземного моря.

Ці джерела повідомили, що подібні інциденти відбувалися і в минулому, кожен раз мало не спровокувавши зіткнення між ізраїльськими та російськими військовими кораблями, але більшість з них мало місце в міжнародних водах в Середземному морі. Однак дві сторони завжди зберігали взаєморозуміння, особливо після створення механізму координації між двома арміями в Сирії.

Як припускають джерела, входження російського підводного човна в ізраїльські територіальні води може мати довгострокові наслідки. Цей крок можна розглядати як спробу Росії більшою мірою брати участь в справах регіону, особливо після її військового втручання в Сирію. Потрібно враховувати, що насправді підводний човен є секретним кораблем, головне завдання якого полягає в зборі розвідувальних даних.

Нагадаємо, у понеділок ввечері Ізраїль передав російського хакера Олексія Буркова, який був затриманий на їхній території, Сполученим Штатам, незважаючи на сильну протидію з боку Росії. Кілька місяців тому Москва просила Ізраїль видати його для суду на батьківщині. Як заявила місцева влада, їм довелося екстрадувати його до Вашингтона на підставі рішення Верховного суду Ізраїлю, який відхилив апеляцію Буркова і його прохання відбути тюремне ув’язнення в Росії.

“Немає ніяких юридичних підстав, які перешкоджали такому рішенню”, – заявила ізраїльська сторона.

Бурков був заарештований під час туристичної поїздки в Ізраїль в грудні 2015 року на запит Сполучених Штатів, які звинувачують його в кіберзлочинах. Російське посольство в Тель-Авіві рішуче засудило рішення про його екстрадицію в Америку.

Поділитись