Іранський дипломат закликає Байдена повернутися до ядерної угоди

Міністр закордонних справ Ірану закликав Вашингтон діяти швидко, щоб повернутися до ядерної угоди, зазначивши, що прийнятий парламентом закон змушує уряд посилити свою ядерну позицію, якщо санкції США не пом’якшаться до 21 лютого.

Про це повідомляє агенція Reuters

Мохаммад Джавад Зариф також згадав про вибори в Ірані в червні. Якщо буде обраний жорсткий президент, це може ще більше поставити під загрозу угоду.

«Для американців час витікає як через законопроект парламенту, так і атмосферу виборів, яка відбудеться після іранського Нового року», — заявив Заріф в інтерв’ю газеті «Хамшахрі»

Новий рік Ірану починається 21 березня.

Парламент, в якому домінують жорсткі лідери, у грудні прийняв закон, який встановлював двомісячний термін пом’якшення санкцій.

Адміністрація президента Джо Байдена вивчає шляхи відновлення ядерної угоди 2015 року, яку Іран підписав з великими світовими державами, але від якої в 2018 році відмовився колишній президент Дональд Трамп, який відновив санкції.

Іран помстився порушенням положень угоди покроковою відповіддю. Минулого місяця він відновив збагачення урану до 20% на своїй підземній атомній електростанції Фордов — рівня, який він досяг до угоди.

Байден заявив, що якщо Тегеран повернеться до неухильного дотримання пакту, Вашингтон послідує цьому прикладу і використає це як плацдарм для більш широкої угоди, яка може обмежити ракетний розвиток Ірану та регіональну діяльність.

Тегеран наполягає на тому, щоб Вашингтон пом’якшив санкції до того, як він відновить їх виконання, і виключив переговори щодо більш широких питань безпеки.

Державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив у п’ятницю Іран на віртуальній зустрічі зі своїми британськими, французькими та німецькими колегами, коли група зважувала, як відновити угоду.

«Чим більше Америка буде зволікати, тим більше вона втратить … буде здаватися, що адміністрація пана Байдена не хоче позбавлятися від невдалого спадщини Трампа», — заявив Заріф в інтерв’ю.

“Нам не потрібно повертатися за стіл переговорів. Америка має знайти квиток, щоб прийти до столу », — додав він.

У понеділок Заріф натякнув на спосіб вирішення глухого кута, який бік рухається першим, заявивши, що кроки можуть бути синхронізованими.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...