Європейська країна заявила про вихід з НАТО

Результат парламентських виборів 30 серпня в Чорногорії є великим кроком на шляху до остаточного звільнення чорногорського суспільства.

Таку думку висловив лідер партії «Справжня Чорногорія» Марко Мілачіч. Нагадаємо, що його партія брала участь у виборах в рамках великої коаліції «За майбутнє Чорногорії», яка за підсумками голосування отримала 27 місць в парламенті і разом з іншими двома опозиційними коаліціями — «Чорним по білому» і «Мир — наша нація» має шанс сформувати новий уряд. Правляча Демократична партія соціалістів президента Міло Джукановича, яка за підсумками виборів отримала 30 місць в парламенті, разом з партнерами з невеликих партій національних меншин може набрати 40 місць — на одне менше необхідної кількості для забезпечення парламентської більшості.

«Ми 30 серпня отримали одну з найбільших перемог в нашій історії. Нарешті Бог на нас побачив. Очевидно ми, громадяни Чорногорії, заслужили цього після трьох десятиліть боягузтва. Я хотів би подякувати Міло Джукановича за те, що він прийняв закон про свободу віросповідання. Цим він прочитав важливу лекцію молодим поколінням, показавши на особистому прикладі, що можна гнівити Бога. Це важливий урок для майбутніх окупантів нашої країни, як зовнішніх, так і внутрішніх. Джуканович зазіхнув на нашу Церкву, а це не тільки матеріальне майно — храми і монастирі. Це ще і наша духовність, наші традиції, без яких не може існувати Чорногорія. Хіба тільки якесь помилкове Монтенегро, яке Демократична партія соціалістів намагалася створити всі ці роки», — розповів Мілачіч.

При цьому політик зазначив, що тепер необхідно з максимальною обережністю і мудрістю приступити до формування нового уряду і почати працювати над відродженням країни — моральному, економічному і будь-якому іншому.

«Якщо все буде в порядку, а немає причин, щоб було по-іншому, ми з нашими колегами з опозиції будемо працювати над досягненням цієї мети. Це буде для нас великий виклик, тому що мова йде про трьох політичних об’єднаннях, які з деяких питань стоять на прямо протилежних позиціях», — додав Мілачіч.

Один з цих питань, за його словами — проблема участі Чорногорії в Північноатлантичному альянсі.

«Позиція «Справжньою Чорногорії» з цього приводу чітко зрозуміла — ми виступаємо за військовий нейтралітет нашої країни. Так само, як і більшість партій в складі коаліції «За майбутнє Чорногорії». Тим не менш, ми повинні надійти мудро і відповідально і вирішити разом з іншими політичними партнерами, як найкращим чином приступити до цього питання. Я вважаю, що в цій країні треба дати народу можливість приймати рішення з приводу самих різних питань — економічних, політичних або тих, що стосуються безпеки. На мій погляд, ми повинні принести в Чорногорію демократію. Що стосується перегляду членства Чорногорії в НАТО, я особисто вважаю, що це питання має бути на порядку денному. Але навіть якщо б я міг, я б не став одноосібно приймати рішення з цього приводу. Так як ми невелика країна, ми можемо вирішувати такі питання безпосередньо — на референдумі», — вважає Марко Мілачіч.

Політик нагадав, що в момент вступу в НАТО керівництво країни з лав Демократичної партії соціалістів не допустило вільного народного волевиявлення. Тому, на думку Мілачіча, на цей раз потрібно надати чорногорським громадянам можливість вирішити це важливе для країни питання.

«Якщо ми хочемо справжньої демократії, ми не маємо право боятися референдуму з різних питань, між іншим, і з приводу визнання Підгорицею незалежності Косово. Я особисто вважаю, що це визнання є найбільш ганебною сторінкою в історії Чорногорії, і я цю свою позицію буду відстоювати завжди. Одного разу і це рішення має бути переглянуте на референдумі. Але ми будемо стежити за розвитком ситуації і консультуватися з нашими колегами», — підсумував Марко Мілачіч.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...