Європа хоче створити фонд для боротьби з COVID-19

Європа хоче створити фонд для боротьби з COVID-19

 

Європу очікує в 2020 році радикальна трансформація, яка буде викликана необхідністю боротися з наслідками пандемії коронавірусу.

Її наслідком може стати зміна ряду податкових правил, а також створення рекордної фінансової подушки, яка допоможе всім країнам континенту. Про необхідність зміни ряду правил після закінчення пандемії коронавірусу пише агентство Bloomberg. За його даними Євросоюз після закінчення пандемії повинен буде зайнятися радикальною перебудовою, щоб зберегтися, як єдина організація. Справа в тому, що в даний момент за фактом ЄС не існує. Всі країни закрили один від одного кордону. Багато, як Італія або Іспанія, збирають образи і претензії до решти членів союзу. А в цілому в усіх державах набирають силу голосу євроскептиків. Тобто тих, хто прямо говорить про те, що треба наслідувати приклад Великобританії і покинути єдину Європу.

У Брюсселі рівень проблеми прекрасно розуміють. Однак єдиного рішення того, як з нею боротися поки немає. Уже ясно, що країнам доведеться порушувати економічні табу, які існували до цих пір. А також створити гігантський стимуляційний пакет. Bloomberg оцінює його в 750 млрд євро – саме стільки потрібно, щоб почати роздавати гранти країнам і почати реформу пан’європейської податкової системи.

Про це також заявила Урсула фон дер Ляйен, глава Європейської комісії, яка закликала Європарламент створити фонд у розмірі 750 млрд євро. Саме стільки за її оцінкою потрібно на боротьбу з наслідками коронавірусу. Відзначимо, що в цьому питанні серед членів Євросоюзу немає єдності. Ряд країн вже відомо, що точно виступлять проти такого фонду. Мова, перш за все, про Північній Європі – Австрії, Нідерландах. Вони вважають створення такого стабілізаційного фонду зайвим. У будь-якому випадку, спроба сформувати такий фонд уже буде проривом. До сих пір члени Євросоюзу не дуже охоче допомагали один одному. Що є приводом для образ всередині ЄС. Наприклад, Італія досі пам’ятає, що їй не допомогли ні під час фінансових криз, ні під час нинішньої пандемії.

Природно, головне питання, яке хвилює всіх аналітиків – де Європа зможе взяти такі гроші. Власних коштів такого масштабу немає ні у однієї держави ЄС. Зрозуміло, що Єврокомісія буде змушена позичати їх на фінансових ринках і перерозподіляти серед країн в період з 2021 по 2024 року.

Вже зрозуміло, що не всі кошти дістануться державам безпосередньо. Наприклад, до 10 млрд євро Євросоюз планує відправити на підготовку до майбутніх інфекційним катаклізмів. Нинішня пандемія виявила головну слабкість всіх економік світу, включаючи найрозвиненіші. У жодного держави не виявилося необхідного кількість лікарняних ліжок. Ще одна проблема – жодна держава не готова спільно з іншими розробляти вакцину проти коронавірусу, ділитися напрацюваннями. Навіть фінансувати спільні роботи ніхто не хоче.

Поділитись