ЄС пригрозив Росії у відповідь заходами через заборону на в’їзд

Євросоюз рішуче засуджує рішення Росії про заборону на в’їзд в країну восьми офіційним особам ЄС.

Про це йдеться в спільній заяві голови Європейської ради Шарля Мішеля, глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен і голови Європарламенту Давида Сассолі. Документ був опублікований в п’ятницю ввечері.

Рішення Кремля в ньому названо «яскравою демонстрацією того, як Російська Федерація вибрала конфронтацію з ЄС замість того, щоб погодитися виправити негативну траєкторію наших двосторонніх відносин». Європейські лідери назвали дії Росії неприйнятними і юридично необґрунтованими і заявили, що у відповідь ЄС залишає за собою право вжити відповідних заходів, передає DW.

«Пан Путін, ви можете піддати санкціям стільки депутатів Європарламенту, скільки захочете, але ви не примусите нас замовкнути», — написав у той же день в своєму Twitter глава фракції консервативної Європейської народної партії (EVP) в Європарламенті Манфред Вебер. Він від імені фракції висловив солідарність з представниками структур ЄС, яким Росія заборонила в’їзд в країну.Уряд Німеччини також піддав критиці це рішення Москви, назвавши його «змістовно необґрунтованим». Воно сприяє тому, щоб відносини з Росією ускладнювалися і далі, заявив офіційний представник МЗС ФРН. За його словами, уряд країни відкидає ці санкції.

Із заявою виступив і МЗС Латвії, пообіцявши не залишити таку реакцію Росії без відповіді.

МЗС Росії вручив послу ЄС в Москві Маркусу Едерер ноту про заходи у відповідь стосовно низки громадян Євросоюзу, його також попередили, що РФ і далі може реагувати на «недружні дії» Брюсселя. Про це йдеться на сайті МЗС Росії.

Недружніми діями міністерство називає санкції Євросоюзу, які він ввів 2 і 22 березня через переслідування опозиційного політика Олексія Навального в Росії. Тоді під них, зокрема, підпали глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін, генпрокурор Ігор Краснов, глава Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников і глава Росгвардії Віктор Золотов.

Росія у відповідь 30 квітня оголосила, що закриває в’їзд в країну восьми громадянам Євросоюзу. У цей список увійшли керівник прокуратури Берліна Йорг Раупах, голова Європарламенту Давид Марія Сассолі, заступник голови Єврокомісії з питань цінностей і транспарентності Віра Юрова, член французької делегації в ПАРЄ Жак Мер, голова Національної ради Латвії по електронним ЗМІ Іварс Аболіньш, директор Центру державної мови Латвії Маріс Балтіньш, глава Мовний інспекції Естонії Ильмар Томуск, а також глава Лабораторії хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Швеції (FOI) Осу Скотт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...