Ємен охопила епідемія коронавірусу

Менш 200 зареєстрованих випадків інфекції коронавірусу, з них 30 летальних. Такою є офіційна статистика Ємену, якій мало хто вірить.

Лікарі та міжнародні гуманітарні організації вважають, що мова йде про цифри зовсім іншого порядку. Тільки в Адені на півдні країни рівень смертності зріс за останній тиждень майже у вісім разів.

«Медичний центр «Лікарів без кордонів»- єдиний спеціалізований центр з лікування COVID-19 не тільки в Адені, а й на півдні Ємену в цілому. З 30 квітня по 17 травня ми прийняли 173 пацієнта, щонайменше 68 з них померли. Багато пацієнтів надходять в центр уже з гострим респіраторним дистрес-синдромом», — йдеться в прес-релізі Лікарів без кордонів.

Організація звертає увагу на число поховань в місті протягом останнього тижня в Адені вмирали до 80 осіб в день, тоді як до спалаху коронавірусу — в середньому 10 осіб. Відзначається і зростання хворих серед медичних працівників.

«Те, що ми спостерігаємо в нашому медичному центрі, лише вершина айсберга, якщо говорити про кількість тих, що заразилися і вмираючих людей в місті. Люди звертаються до нас занадто пізно. І ми знаємо, що багато хто взагалі не звертаються: вони просто помирають вдома. Ситуація жахлива», — повідомила Каролін Сегуін, яка керує роботою «Лікарів без кордонів» в Ємені.

Війна в Ємені почалася в березні 2015 року, коли сили арабської коаліції на чолі з Саудівською Аравією і ОАЕ вторглися на територію країни під приводом повернення влади президенту Ємену Абд-Раббі Мансуру Хаді. З цього часу президент Хаді і члени уряду проживають в Саудівській Аравії, а частина вірного йому уряду залишається в Адені, де, в свою чергу, йде боротьба за владу між офіційною владою і сепаратистською Південною перехідною радою.

Представник гуманітарної організації Oxfam Самах Хадід також пояснив, що отримати надійний діагноз не завжди можливо, тому що «комарі в Адені поширюють малярію, лихоманку денге і вірус чикунгунья».

Якщо по Адені є хоч якась інформація, то достовірних джерел про ситуацію по всій країні в цілому нема. 10 травня ВООЗ призупинила роботу своїх співробітників в Ємені на територіях, підконтрольних «Ансар Аллах». За даними Reuters, ВООЗ прийняла це рішення, щоб «змусити хуситів повідомляти про результати тестів на COVID-19».

Хусит не діляться результатами тестів з лікарями і ВООЗ, якщо вони виявляються позитивними, розповів одне з джерел агентства.

Через тиждень представники єменського уряду публічно звинуватили хуситів в приховуванні фактів про спалах епідемії на підконтрольній їм території — правда забувши прокоментувати дані по півдню країни.

Втім, навіть якби статистика в країні була наближена до реальності, а лікарні обладнані всім необхідним, головний засіб боротьби з пандемією — самоізоляцію — в Ємені забезпечити практично нереально, враховуючи, що і так велика частина населення позбавлена ​​засобів до існування і часто вибір стоїть так : померти від голоду, коронавірусу, холери або в результаті військових дій. Та й вдома, де можна сховатися від пандемії, у багатьох єменців просто немає. Особливо важка епідеміологічна ситуація традиційно складається в таборах для внутрішньо переміщених осіб, де живе понад 1 млн осіб. Там навіть вода — проблема.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...