Хілларі Клінтон тріумфально повертається в американську політику

Хілларі Клінтон тріумфально повертається в американську політику або як мінімум до вашингтонської політичної та інформаційної повістки.

Втративши шанс стати президентом США в 2016 році через програш Дональду Трампу, екс-перша леді і екс-держсекретар може стати віце-президентом США в 2020 році: американські та британські медіа захлинаючись обговорюють інформацію про те, що Хілларі Клінтон стане кандидатом в віце-президенти в рамках виборчої кампанії мільярдера-демократа Майкла Блумберга. Саме про таку схему повернення фактичного лідера Демократичної партії в Білий дім повідомили джерела з виборчого штабу Блумберга, який нібито готовий заради цього піти на все супутні ризики.

Замість того щоб жорстко і негайно спростувати цю інформацію, представник виборчого штабу мільярдера туманно заявив, що зараз штаб сконцентрований на виборчій кампанії і майбутніх дебатах, а не на «спекуляціях про віце-президента».

Якщо дивитися на ситуацію прагматично, то з великою часткою ймовірності таку заяву можна вважати непрямим підтвердженням того, що план про Хілларі Клінтон в якості майбутнього віце-президента або активно обговорюється, або вже прийнятий в якості основного. Небажання офіційно підтверджувати, що Блумберг, насправді, працює в якості «політичного потяга», чиє завдання полягає в тому, щоб привести до влади екс-першу леді США. Якщо визнати цю ситуацію зараз, то мільярдер може програти не тільки вибори президента восени 2020 року, але навіть праймеріз Демократичної партії цієї весни.

У викладі американського порталу Politico ситуація виглядає наступним чином: «Метт Драдж, відомий новинний агрегатор і інтернет-провокатор, зруйнував затишшя бомбічними новинами: «Ексклюзив: Блумберг розглядає Клінтон в якості кандидата у віце-президенти».

«Джерела, близькі до кампанії Блумберга, повідомляють Drudge Report, що кандидат розглядає Хілларі як напарника після того, як їх опитування виявило, що комбінація Блумберг — Клінтон стане грізною силою», — вказано в твіті з посиланням на сайт Drudge Report, на якому заголовок новини було винесено прямо під «шапку» сайту і набрано червоними великими літерами».

Можна було б списати цю ситуацію на вкид, але є нюанс: Метт Драдж — це не тільки впливовий медійник, але ще і свого роду ексклюзивний експерт особисто по Хілларі Клінтон з двадцятирічним стажем. Наприклад, повідомлення про позашлюбний зв’язок Білла Клінтона і Моніки Левінські з’явилося на його сайті задовго до того, як знаменитий інцидент в Овальному кабінеті Білого дому став приводом для спроби імпічменту президента Клінтона.

Крім цього слід враховувати, що Блумберг і Клінтон добре знайомі, у них близькі політичні погляди, вони належать до приблизно одного сегмента Демократичної партії, у них схожий електорат, а про плани Клінтон в тій чи іншій формі знову прийти до влади не писав в заокеанських медіа тільки ледачий. Тим більше що інформація про збір коштів на виборчу кампанію Клінтон знову-таки періодично з’являлася в ЗМІ.

Є ще одне міркування, яке може сприяти бажанням нью-йоркського мільярдера взяти в якості віце-президента саме колишню першу леді США. Справа в тому, що у Майкла Блумберга репутація в плані відносин з жінками настільки погана, наскільки вона взагалі може бути погана у американського бізнесмена. Понад сорок позовів про сексуальні домагання з боку 64 співробітниць і персоналу — це свого роду рекорд, до якого далеко навіть Дональду Трампу, відомому своїм специфічним стилем відносин з прекрасною статтю.

Як наочний приклад реального відносини мільярдера до жінок можна розглядати відомий буклет «Дотепність і мудрість Майкла Блумберга», який нещодавно був опублікований газетою Washington Post. «Ця брошура була вручена Майклу Блумбергу в день його 48-річчя в 1990 році. Вона була випущена колишнім директором з маркетингу Bloomberg LP Елізабет де Марс.»Так, це все справжні цитати», — написала Елізабет де Марс у вступі.»Ні, нічого не було прикрашено або перебільшено. І так, деякі речі були занадто скандальними, щоб їх включити», підкреслює вашингтонська газета.
Цілком невинна цитата з цієї збірки: «Якби жінки хотіли, щоб їх цінували за мізки, вони б ходили в бібліотеку, а не в (люксовий універмаг) Блумінгдейлс».

У цьому контексті дійсно не можна виключати, що опитування, в яких потенційним виборцям пропонували проголосувати за тандем Блумберг — Клінтон, показували набагато кращі результати, ніж будь-яка інша комбінація. Тому що у Клінтон (в цілому — не дуже заслужена) репутація ярої феміністки, борця за права жінок, і взагалі вона могла б стати першою жінкою — віце-президентом США, що могло б переконати деяких виборців, яким дуже несимпатичний сам кандидат-мільярдер, все-таки за нього проголосувати. Більш того: багатьом виборцям може здатися, що в разі потрапляння Хілларі Клінтон в Білий дім в будь-якій якості фактичним президентом США буде саме вона, а формального власника посади можна буде називати «президентом-підкаблучником».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...