Грузії може загрожувати голод, якщо її відносини з Україною зіпсуються

Грузія більше потребує України, ніж навпаки, тому в разі, якщо відносини між країнами будуть зіпсовані, грузинському народу загрожує голод.

Таку думку висловив у неділю екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу Mtavari Arxi, коментуючи реакцію влади країни на його призначення головою виконавчого комітету реформ України.

«Ми не повинні забувати, що, виходячи з розмірів, Грузія більше потребує України, ніж навпаки. Велика частина того, що ми купуємо в магазинах Грузії, наприклад, зернові, гречка, м’ясопродукти, ковбаса, молоко, завозиться з України», — сказав Саакашвілі. «Україна є дуже важливим ринком збуту для нашої продукції. Кинути тінь на відносини з Україною буде катастрофою, і завтра люди в Грузії помруть від голоду», — вважає він.

Президент України Володимир Зеленський 7 травня призначив екс-президента Грузії і колишнього губернатора Одеської області Саакашвілі головою виконавчого комітету реформ. Спочатку президент збирався запропонувати йому посаду віце-прем’єра з питань реформ, але в Верховній раді не знайшлося достатньої кількості голосів на його підтримку, питання було знято з порядку денного. У відповідь на призначення Тбілісі відкликав з Києва свого посла Теймураза Шарашенідзе для консультацій.

Саакашвілі очолював Грузію з січня 2004 року по листопад 2013 року і покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього на батьківщині було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. Зокрема, суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гиргвліані і до шести років в’язниці у справі про побиття депутата Валерія Гелашвілі.

У 2015 році тодішній українського президента Петро Порошенко запросив Саакашвілі в Україну. Він надав йому громадянство і призначив губернатором Одеської області. У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства після виниклого між ними конфлікту. У той час він перебував за межами України. У вересні 2017 року Саакашвілі зміг повернутися в країну і намагався через суд отримати статус громадянина, який потребує захисту, проте в лютому 2018 року його затримали і депортували в Польщу. Зеленський в травні 2019 роки повернув Саакашвілі українське громадянство. В кінці того ж місяця він знову приїхав в Україну.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...