Глава МЗС Афганістану назвав умову для співпраці з талібами

Уряд Афганістану готовий працювати разом з представниками «Талібану» і зробити його складовою частиною влади лише за умови відмови руху від тероризму.

Про це в інтерв’ю ЗМІ заявив глава афганського МЗС Мохаммад Ханіф Атмар.

«Чи готовий уряд Афганістану включити «Талібан» в якусь угоду по розділу влади і разом працювати? Відповідь: так. Ми готові працювати з «Талібаном», готові взяти їх в уряд, готові до миру з ними і розділу з ними влади. І у нас не так багато умов для цього, в реальності тільки одне — всередині країни майбутнє Афганістану має вирішуватися вільною волею афганського народу, а на зовнішніх кордонах Афганістан не повинен становити загрозу жодній іншій країні, і у нас не повинно бути жодної іноземної терористичної сили. <…> Наш уряд готовий прийняти «Талібан» в якості його частини з тією умовою, що вони перестануть підтримувати тероризм», — підкреслив міністр.

Дипломат нагадав, що в минулому рух тісно співпрацювало з «Аль-Каїдою» і рядом інших терористичних організацій в країнах Центральної Азії, Китаї та Росії.

«Активно працюють з ними зараз, і немає жодної причини, по якій вони не будуть чинити так само в майбутньому. І стане величезною помилкою думати, що Афганістан на чолі з «Талібаном» не притулком для міжнародних терористів і загрозою країнам навколо. Точно буде», — підкреслив глава МЗС Афганістану.

Він також додав, що офіційне афганський уряд вітає роботу інших країн з представниками руху, якщо ці зусилля докладаються в спробі переконати бойовиків в необхідності світу і політичного врегулювання, «але не в спробі підбадьорити талібів продовжувати насильство і співробітництво з іноземними терористами».

Афганський телеканал Tolo раніше повідомляв, що таліби просунулися до центральних районів міста Герат і контролюють майже всю навколишню провінцію.

Гератський аеропорт закритий. Скасовано і рейси в аеропорту іншого великого міста Кандагар (на півдні), де під час обстрілу у злітно-посадкову смугу потрапили дві ракети.

Бої з талібами йдуть також у Лашкаргасі — столиці південної провінції Гільменд.

Якщо один з цих міст впаде, то це буде перший з 2016 випадок захоплення талібами провінційної столиці.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...