Глава «Ісламської держави» раніше був інформатором США в Іраку

Лідер терористичної організації «Ісламська держава» Амір Мухаммед Саїд Абдель-Рахман аль-Мауле, також відомий як Абу Ібрагім аль-Хашемі аль-Кураши, раніше виконував роль інформатора американських військових в Іраку.

Про це пише The Washington Post з посиланням на протоколи допитів аль-Мауле, опубліковані Центром по боротьбі з тероризмом Військової академії США у Вест-Пойнті.

Терориста оголосили лідером ІГІЛ в жовтні 2019 року. Це відбулося незабаром після того, як попередній глава організації Абу-Бакр аль-Багдаді загинув, підірвавши «пояс смертника» під час американської спецоперації в Сирії. В даний час США розшукують аль-Мауле. За інформацію про нього обіцяна нагорода в розмірі до 10 млн доларів.

Слідчі матеріали, як пише The Washington Post, «малюють інтимний портрет плодовитого — іноді нетерплячого — тюремного стукача, який запропонував американським силам безліч безцінних деталей, які допомогли їм боротися з терористичною організацією, яку він тепер очолює».

Аль-Мауле затримали в Іраку в кінці 2007 або початку 2008 року. Тоді він був 31-річним командиром ІГІЛ середньої ланки. Терориста помістили в табір, де його десятки разів допитували американські військовослужбовці. Останні записи допитів відносяться до липня 2008 року. На той час Аль-Мауле менш охоче йшов на контакт зі слідчими. Він був незадоволений тим, що не отримав винагороди. З документів неясно, коли і за яких обставин терорист вийшов на свободу.

Аль-Мауле допомагав американцям складати фотороботи підозрюваних в тероризмі і називав ресторани, в яких обідали його поплічники по «Ісламській державі». Крім того, він вказав місце, де ховався Мухаммед Муму — лідер терористичної організації «Аль-Каїда». Незабаром після цього Муму вбили, пише Znak.com.

Аль-Мауле також видав американцям ще одного лідера «Аль-Каїди» — громадянина Швеції марокканського походження Абу-Касвараха. Інформатор намалював план притулку терориста і назвав ім’я його особистого зв’язкового. В результаті Абу-Касварах був убитий американськими солдатами в ході рейду.

За словами Крістофера Майера, помічника міністра оборони США по спеціальних операцій і конфліктів низької інтенсивності, Аль-Мауле відчував особливу неприязнь до «іноземців в ІГІЛ».

Під час одного з допитів аль-Мауле розкрив номери телефонів 19 терористів ІГІЛ і повідомив, скільки грошей вони заробляють. Крім того, він детально пояснив, як знайти секретний штаб медіа-відділу ІГІЛ, вказавши навіть колір вхідних дверей і час доби, коли офіс буде зайнятий.

За даними видання, лідер ІГІЛ не користується одностайною підтримкою членів терористичної організації і намагається триматися в тіні. Деякі критикували його обрання лідером терористів через співпрацю з американцями. Імовірно, аль-Мауле ховається на території Іраку або Сирії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...