Гібридна війна: COVID-19 став інструментом російської пропаганди

Експерти вказали на російське агентство «BнфоРос» і сайти, керовані ним.

Російські спецслужби використовують три англомовних сайти для поширення дезінформації про пандемію коронавірусу, прагнучи використати кризу, який Америка намагається стримати напередодні президентських виборів в листопаді, повідомили Associated Press американські чиновники.

Раніше ця інформація була засекречена, але потім її статус був змінений, так що вони могли обговорювати її більш вільно.

Чиновники вказали на конкретне інформаційне агентство «ИнфоРос», зареєстроване в Росії, яке управляє декількома сайтами — InfoRos.ru, Infobrics.org і OneWorld.press, які використовують пандемію в підривній антизахідній пропаганді і поширенні дезінформації.

За словами одного з чиновників з кінця травня і до початку липня сайти опублікували близько 150 статей про реакцію на пандемію, включаючи матеріали, спрямовані на підтримку Росії або очорнення США.

Один із заголовків, які привернули увагу американських офіційних осіб, «Російська допомога Америці в боротьбі з COVID-19 сприяє справі розрядки», передував матеріал, в якому стверджувалося, що Росія надала США строкову та істотну допомогу в боротьбі з пандемією.

Інший матеріал, «Пекін вважає, що COVID-19 є біологічною зброєю», посилював заяви Китаю.

Двоє людей, що займають керівні позиції в інформагентстві «ИнфоРос», ідентифіковані напередодні як Денис Валерійович Тюрін і Олександр Геннадійович Старунський, члени одного з угрупувань банди ГРУ, що спеціалізується на військово-психологічній розвідці. За легендою вони нібито «колишні агенти ГРУ». Але насправді підтримують зі своєю конторою «глибинні контакти», повідомили офіційні особи.

Зв’язки «ИнфоРос» і OneWorld з російськими держструктурами раніше привертали увагу європейських експертів в області дезінформації.

У 2019 робоча група ЄС, що вивчає такі кампанії, назвала OneWorld «новим доповненням до пантеону московських деформаційних видань». Робоча група зазначила, що контент OneWorld часто механічно повторює російську державну порядку по ряду питань, включаючи війну в Сирії.

У доповіді, опублікованій в червні неурядовою організацією з Брюсселя DisinfoLab, досліджуються зв’язки «ИнфоРос» і OneWorld з російської військовою розвідкою. Дослідники виявили технічні зачіпки, що зв’язують їх сайти з Росією, і виявили фінансові зв’язки між «ИнфоРос» і чекістським режимом.

За матерілами Відділу моніторингу «Кавказ-Центр».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...