Генпрокурор України відкрив п’ять справ проти Порошенка

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова порушила п’ять справ щодо колишнього президента країни Петра Порошенка за кількома статтями Кримінального кодексу у зв’язку з призначеннями їм суддів Верховного суду (ВСУ).

Про це повідомила прес-служба офісу генпрокурора.

«Генеральним прокурором 6 квітня 2020 року на підставі звернення працівників Верховного суду України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені, і інших осіб при виданні указів президента України від 10 листопада 2017 року <…> і від 07 травня 2019 року <…> «Про призначення суддів Верховного суду», — сказано в повідомленні відомства.

При цьому уточнюється, що заведені справи за статтями Кримінального кодексу України про зловживання владою або службовим становищем, про втручання в діяльність судових органів, про невиконання судового рішення і про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. «Проведення досудового розслідування в п’яти кримінальних виробництвах за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань», — уточнили в прес-службі.

В офісі генпрокурора відзначили, що, згідно зі зверненням працівників Верховного суду, підстави для видання указів Порошенко і призначення суддів не відповідають нормам Конституції України і закону «Про судоустрій і статус суддів». Крім того, в зверненні є й інші зауваження, в числі яких твердження суддів Верховного суду про те, що вони «були незаконно позбавлені права на працю та її оплату в зв’язку з так званої ліквідацією Верховного суду».

Справи Порошенка

Державне бюро розслідувань  України розслідує понад десятка справ, в яких фігурує екс-президент Порошенко. Зокрема, про державну зраду, зловживанні службовим становищем, легалізації злочинних доходів, несплаті податків, спробі узурпації судової влади, за фактом незаконного призначення кабінету міністрів України в 2016 році за відсутності коаліції в Раді. Екс-президент також фігурує в справах про порушення під час продажу найбільшого активу — заводу «Кузня на Рибальському», про виведення коштів з держконцерну «Укроборонпром» в офшори, про використання підроблених паспортів при виїзді за кордон.

У жовтні 2019 року захисник Порошенка Ігор Головань заявив журналістам, що екс-президент проходить в ряді справ як свідок, однак проти нього особисто справи не відкриті. У грудні Генпрокуратура України повідомила, що засекретила кримінальну справу стосовно Порошенка, а також інформацію по проекту звинувачення, який був переданий до прокуратури ДБР, проте тоді не уточнювалося, який саме справа стала секретним.

Порошенко кілька разів викликався на допити в ДБР в рамках справ, фігурантом яких він є. А 28 лютого його допитували у справі про втручання в процес призначення суддів, однак за підсумками подробиці ні його адвокатами, ні правоохоронними органами не повідомлялися. Відомо лише, що ніяких звинувачень Порошенко за результатами допиту пред’явлено не було. Тоді ж екс-президент повідомив, що Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення, яке зобов’язує слідчого ДБР розглянути питання про закриття справи про втручання в діяльність судів «в зв’язку з відсутністю складу злочину».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...