Французькі військові написали владі новий лист про війну

Група діючих французьких військових виступила на підтримку відкритого листа, написаного відставними генералами владі республіки з попередженням про громадянську війну.

Нове послання і передмову до нього розміщені в тижневику Valeurs actuelles. Його автори, чиї імена не називаються, засуджують владу Франції, які розкритикували перше звернення відставних генералів, які попередили про ризик громадянської війни в країні через загрозу, яку несуть ісламісти і банди з передмість.

«До них поставилися, як до бунтівників, коли їх єдиний гріх — любов до своєї країни», — йдеться в тексті.

Військові відзначають зростання насильства в містах та селах країни і вказують, що «ненависть до Франції і її історії стає нормою». На їхню думку, в країні «вже тліє громадянська війна».

«Дійте. Йдеться про виживання нашої і вашої країни», — закликають вони.

Перший лист відставних французьких генералів, в якому вони попередили, що Франція опинилася на порозі громадянської війни з «полчищами ісламістів», було опубліковано в квітні. У ньому говориться, що ісламісти захоплюють цілі області Франції і встановлюють там свої порядки, що суперечать конституції країни. Бездіяльність може призвести до соціального вибуху і громадянській війні, яка може обернутися тисячами жертв, вважають генерали. Після жорстокого вбивства співробітниці поліції тунісців під листом підписалися тисячі військових, включаючи діючих.

В уряді французького президента Еммануеля Макрона засудили лист генералів, порівнявши його з невдалим путчем французьких військових в Алжирі в 1961 році, викликаного рішенням тодішнього лідера Франції Шарля де Голля надати африканській країні незалежність. Начальник головного штабу французьких збройних сил генерал Франсуа Лекуантр заявив, що авторів листа очікує дисциплінарна перевірка. Командування розглядає варіант з більш суворим покаранням для старших по чину офіцерів і менш суворим — для молодших. Відставних генералів, які підписали лист, покарають позбавленням військового звання.

Раніше Макрона критикуваи за бездіяльність на тлі радикальних настроїв. Анонімний лист опублікують в журналі Valeurs actuelles.

Це вже друге колективне звернення військових до Макрона. Перший лист було підписано 20 генералами в запасі. Військові попередили Макрона про загрозу громадянської війни. Автори листа висловили готовність армії втрутитися в справи країни.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...