Французи назвали свого майбутнього президента

Більшість французів (56%) дотримуються думки, що представник правого «Національного об’єднання», зокрема його лідер Марін Ле Пен, може перемогти на президентських виборах 2022 року і очолити країну.

Такі результати опублікованого в п’ятницю опитування громадської думки, проведеного службою Kantar Sofres-onepoint на замовлення газети Le Monde і державної радіостанції France Info. У дослідженні наголошується, що кількість тих, хто вважають можливим прихід представника «Національного об’єднання» до влади французів за минулий з попереднього опитування рік збільшилася на 9%. При цьому підтримка Ле Пен зросла на 15% — до рівня в 57% — серед осіб, які традиційно симпатизують лівим силам. Серед прихильників правоцентристської партії «Республіканці» цей показник виріс на 9% і досяг позначки в 61%.

При цьому серед зазвичай близьких за поглядами до «Національного об’єднання» французів підтримка зросла на 5% і досягла показника в 89%. Симпатії до Ле Пен і її організації зросли на 2% навіть серед тих, хто зазвичай симпатизує правлячій партії «Республіка на марші» — до 43%. Опитування показало, що в цілому «Національне об’єднання» починає в меншій мірі сприйматися у Франції як партія, що представляє небезпеку для демократії. Число тих, що негативно відносяться до цієї політичної організації зменшилася на 4% і склало 51%.

Неоднозначне ставлення

У той же час підтримка самих ідей і політичної орієнтації «Національного об’єднання» серед французів не збільшилася — вона залишається на колишньому рівні в 26%, що нижче показників 2017 року. Неоднозначним залишається ставлення до самого лідера організації — Ле Пен. Про те, що її не хочуть бачити президентом країни в 2022 році заявили 49% опитаних, що на 4% менше колишнього показника. Кількість прихильників її приходу на найвищу посаду в державі зросла на 2% — до 35%.

Експерти звертають увагу на те, що позитивне ставлення до образу Ле Пен до сих пір не вийшло на рівень 2017 року. Так, «вольовим політиком» її вважають 68%. У 2017 році цей показник становив 80%. Про те, що вона здатна приймати правильні рішення керуючи країною, заявили 51% респондентів (-1%), тоді як у 2017 році таких французів було 69%. А в тому, що Ле Пен розуміє щоденні проблеми французів, впевнені лише 39% (-6%), при тому що в 2017 році цей показник дорівнював 49%. Лише 22% (+ 3%) вважають, що Ле Пен здатна бути хорошим президентом. У 2019 році цей показник дорівнював 19%, а в 2017 році — 24%.

Напередодні муніципальних виборів більшість французів заявили, що не хотіли б, щоб їх містом керував мер зі складу «Національного об’єднання». Опитування було проведено в період з 27 лютого по 2 березня на основі репрезентативної вибірки в 1 тис. осіб, які були опитані на дому. Ступінь можливої ​​помилки становить 3,1%.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...