Екссуддя Микола Чаус знаходиться в небезпеці, — адвокат Ростислав Кравець

Адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець вважає, що відеозвернення екс-судді було записано під тиском.

Про це повідомляє «Strana.ua»

«Поява такого відеозвернення значить, що Чаус не на волі. Його контролюють якісь особи, і найімовірніше, історія з причетністю до його викрадення з Молдови українських спецслужб підтверджується. По-перше, видно, що Чаус читає своє звернення з папірця. Якщо людина говорить від себе, він буде заїкатися, проявляти якусь міміку. А тут Чаус сидить рівно і просто зачитує текст», — зазначає Кравець.

На його думку, спроба Чауса довести, що з Молдови його ніхто не викрадав, виглядає непереконливо.

«В очі кидається його заява про те, що його ніхто не викрадав. Вірніше, що його не викрадали з Молдови, а викрадали тільки в 2016 році, коли вивезли з України. Тобто він робить вигляд, що добровільно десь сам ховається. А ті десять чоловік, проти яких порушено кримінальну справу в Молдові, нібито до цього не причетні. Виглядає це вкрай непереконливо», — міркує адвокат.

Він також проаналізував сам Телеграм-канал, де з’явилося звернення Чауса.
«Відеозвернення — це перше публічне сповіщення в цьому Телеграм-каналі, але за рахунком воно є шостим. Мабуть, до цього намагалися в ньому теж щось розміщувати. Сам адреса електронної пошти, на який зареєстрований Телеграм-канал, анонімна — вона не вимагає реєстрації номера мобільного телефону. Це зроблено навмисне, щоб не можна було відстежити його місцезнаходження. Але в зв’язку з тим, що людина була викрадена, Телеграм може надати правоохоронним органам за запитом інформацію, з яких IP-адрес реєстрували цей обліковий запис в телеграмі і розміщували саме відео і пости. Те ж саме СБУ може дізнатися і по електронній пошті, так як порушено кримінальну справу за важчою статтею — викрадення людини», — каже Ростислав Кравець.

Крім того, юрист припускає, що Микола Чаус все ж знаходиться в Україні.

«Слова Чауса« я скоро з’явлюся в Україні »виглядають досить абсурдно. Він не сказав прямо про те, що він зараз не в Україні — якби обійшов це питання стороною. На мою думку, Чаус в Україні, і під контролем спецслужб. Про що говорить сам факт появи цього відеозвернення», — резюмує Кравець.

На питання «Страны», чи буде Чаус давати свідчення проти екс-президента Петра Порошенка, адвокат відповів так:

«Судячи з того, як різко спав присутність Порошенка в медіа-просторі з моменту викрадення Чауса, на мій погляд, всі, і в тому числі Порошенко, вважають, що в Чауса є якась інформація про своє викрадення і причетності п’ятого президента до цього».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...