Експерти пророкують Трампу історичну поразку на президентських виборах

Експерти пророкують президенту Дональду Трампу історичну поразку на президентських виборах в листопаді. Правда, одним з небагатьох, хто вже спростував висновки експертів в 2016 році, був саме нинішній глава Білого дому.

Відповідні висновки зробила компанія Oxford Economics. Вона розраховує результати народного голосування, виходячи з економічних показників. Нагадаємо, що вибори президента в США не прямі, а двохетапні. Виборці голосують за вибірників. А ті, в свою чергу, вже вибирають президента. Тому основна політична боротьба в США йде в тих штатах, які «постачають» найбільшу кількість вибірників.

Дослідження Oxford Economics показують, що при народному голосуванні чинний президент зазнає нищівної поразки — за нього проголосують тільки 35 відсотків виборців. Причина такого провалу в тому, чим ще недавно пишався Дональд Трамп. За три роки свого президентства він зумів неймовірно підняти економіку США, створити нові робочі місця, збільшити ВВП. Але все це буквально за кілька місяців знищила пандемія коронавірусу, від якої США постраждали найбільше.

Такі показники для чинного глави держави, як правило, виявляються фатальними. Oxford Economics пророкує Трампу поразки такого рівня, яку ще не бачив жоден чинний американський президент.

Такі висновки зроблені на основі даних по безробіттю, реальному доходу громадян і інфляції. В результаті, Трамп повинен отримати при народному голосуванні 35 відсотків. Хоча ще кілька місяців тому йому пророкували перемогу з результатом в 55 відсотків.

Така модель хоч і розраховується на основі економічних даних, вважається досить точною. Вона давала збій всього кілька разів. Цікаво, що одним з тих, хто осоромив цю систему є, як раз, Дональд Трамп — він програв народне голосування, але набрав більше вибірників і став президентом.

Ще одна умова, на яку звертають увагу експерти саме в 2020 році. Попередні прогнози робилися не в таких екстремальних умовах, як нинішня пандемія. Традиційні моделі прогнозів, нагадують експерти, гарні для нормального часу. А не в екстремальний період.

У чинного глави США є ще півроку для того, щоб виправити ситуацію. До того суперник від Демократичної партії — Джо Байден — йому попався відверто слабкий. Трамп зміг свого часу перемогти на праймеріз республіканців, а потім здолати Хілларі Клінтон, яка вважалася фавориткою виборів. На даний момент Трамп активно веде інформаційну кампанію, звалюючи всю вину за коронавірус на Китай. У заслугу Трампу може бути поставлено і те, якщо він все-таки зможе досить швидко перемогти коронавірус.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...