Експерт назвав невигідним для Росії і Путіна «отруєння» Навального

Директор Інституту стратегічних досліджень та прогнозів Дмитро Єгорченков прокоментував виданню The European ситуацію навколо блогера Олексія Навального.

Єгорченков нагадав, що стабілізація стану Навального є «заслугою лікарів з сибірського міста Омська» і саме їх дії уможливили його транспортування до Німеччини. Також він зазначив, що «докази провини Кремля і особисто Путіна вже представлені», проте, бездоказові.

Він звернув увагу на те, що про необхідність розслідування інциденту заявили як канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, так і президент Росії Володимир Путін. Крім того, омські лікарі відразу надали німецькій стороні результати своїх досліджень і висловили готовність надати їм досліджені біоматеріали, проте отримали відмову.

Експерт зазначив, що на відміну від інциденту зі Скрипаль в даному випадку немає «ніяких вказівок на« агентів секретних служб ». Він задається питаннями, опитав чи хто-небудь помічника Навального, який передав йому перед вильотом чашку чаю, і чи буде досліджена запис цього опитування, якщо підтвердиться версія отруєння. Також Єгорченков не розуміє, навіщо застосовувати бойова отруйна речовина для вбивства незручного політика в російській глибинці, а потім відправляти його в Берлін для незалежного дослідження.

Також Єгорченков звернув увагу на те, що виліт літака з Навальний в Німеччину затримався через німецьких лікарів і пілотів, які послалися на необхідність сну і втому.

«Тим не менше він був доставлений в Берлін на приватному літаку, який був оплачений російським мультимільйонером Борисом Зиміним. Ви насправді вірите в те, що всі ці дозволи і найсприятливіші умови могли бути зроблені без згоди Путіна? Ще раз ставлю запитання: існуючий в Росії режим хоче позбутися від Навального і транспортує його для проведення лікування? Якщо це була спроба залякати політичну опозицію, то вона видається занадто «вегетаріанської» для Кремля», — міркує Єгорченков.

Він також звернув увагу на те, що лікування Навального в клініці «Шаріте» і в омської лікарні нічим не відрізняється: і там, і там використовувався атропін. При цьому ніяких слідів якогось певного речовини знайдено не було. Крім того, в разі якби дійсно застосовувалося отруйна речовина, то були б і інші постраждалі в цій ситуації.

Єгорченков зауважив, що ніхто не спростував діагноз російських лікарів, які заявили про проблеми з обміном речовин у Навального. Ніхто не приводив ніяких аргументів проти цієї версії. Експерт зазначає, що за останні роки Навальний зовні сильно змінився. Він також звертає увагу на те, що омські лікарі «майже щогодини повідомляли про стан свого пацієнта», в той час як їхні німецькі колеги нічого не говорять.

Розглядаючи інцидент з політичної точки зору, Єгорченков нагадав, що відносини Німеччини і США останнім часом стали прохолодніше через проект «Північний потік — 2» і на цьому тлі партнерство між Росією і Європою могло б стати міцніше. Чи міг в такій ситуації Путін «дати своїм противникам таку козирну карту для введення нових санкцій», використовуючи саме те речовина, яке від нього всі чекають?

«Все це ключові питання, на які навряд чи хтось зможе швидко відповісти. Але якщо подивитися на них очима детектива, то стає ясно, що Путін не отримає ніякої вигоди від отруєння пана Навального і від міжнародного скандалу навколо цього інциденту. Щоб зрозуміти це, не обов’язково бути Еркюлем Пуаро», — підсумував Єгорченков.

Навальний відчув себе погано під час рейсу Томськ — Москва 20 серпня. Літак екстрено сів у Омську, блогера доставили в лікарню швидкої медичної допомоги № 1. Його транспортували в клініку «Шаріте» в Берліні 22 серпня.

У німецькій клініці заявили, що виявили у росіянина ознаки інтоксикації речовиною з групи інгібіторів холінестерази. Однак омські лікарі не виявили в ході обстеження хворого інтоксикації цією речовиною. 2 вересня уряд Німеччини з посиланням на дані спеціальної лабораторії бундесверу заявило, що Навального отруїли речовиною з групи «Новачок».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...