Екс-посол США в Україні вважає, що її звільнили через Луценка і Джуліані

Колишній посол США в Україні Марі Йованович переконана, що її звільнення вимагали екс-генеральний прокурор України Юрій Луценко, адвокат президента США Рудольф Джуліані, а також його партнери Лев Парнас і Ігор Фруман.

Про це свідчить оприлюднена стенограма свідчень, які Йованович дала раніше під присягою спеціальному комітету з розвідки Палати представників Конгресу.

За словами Йованович, приблизно в лютому 2018 року «український посадовець високого рангу» попередив її про необхідність триматися насторожі. «Ну, я маю на увазі, він, по суті, сказав, причому в деяких подробицях, що були двоє осіб з Флориди, пан Парнас і пан Фруман, які працювали з Джуліані, і що вони організовували зустрічі для пана Джуліані з паном Луценко. І вони були зацікавлені в тому, щоб пост займав інший посол. Думаю, в зв’язку з тим, що вони хотіли займатися бізнесом в Україні або додатковим бізнесом», — сказала дипломат американським законодавцям.

Згідно з даними прокуратури Південного округу штату Нью-Йорк, партнери Джуліані — Парнас, Фруман, Андрій Кукушкін і Девід Коррейя — порушили закони, які забороняють залучати іноземні кошти для фінансування передвиборчих кампаній в США. Крім того, вони нібито виступали в ролі підставних осіб в рамках проведення лобістських кампаній. Парнас і Фруман раніше були затримані в аеропорту недалеко від Вашингтона. Застава для кожного з них встановлено в розмірі $ 1 млн. Кукушкіна взяли під варту в штаті Каліфорнія. Всі троє є вихідцями з СРСР. Парнас і Кукушкін народилися в Україні, Фруман — в Білорусії. Коррейя залишається на волі.

«Вони намагалися отримати політичний вплив не тільки для фінансової вигоди, але і в політичних інтересах українського чиновника, який домагався відставки посла США в Україні», — заявив 11 жовтня на прес-конференції прокурор Південного округу штату Нью- Йорк Джеффрі Берман. Парнасу і Фруману, якщо вони будуть визнані винними, може загрожувати тюремне ув’язнення тривалістю до 20 років, Кукушкіну і Коррейя — до п’яти років.

Інформаційне агентство Associated Press у вересні передавало, що Парнас і Фруман виконували вказівки Джуліані. За дорученням Джуліані вони ніби домагалися початку розслідування в Україні щодо колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і його сина Хантера.

Фото ua.usembassy.gov

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...