Джуліані звинуватив екс-посла США в Києві у відмові у візах цінним свідкам

Марі Йованович, коли обіймала посаду посла США в Києві, перешкоджала видачі американських віз українцям, готовим дати свідчення про змову політичних опонентів республіканця Дональда Трампа з владою в Києві в 2016 році.

Про це повідомив у неділю в своєму Twitter адвокат президента США Рудольф Джуліані.

Він опублікував у Twitter свої висновки і фрагменти документального фільму мережі One America News Network. Стрічка покликана підкріпити тезу нинішнього американського лідера про те, що ініціювання процедури імпічменту — це димова завіса, щоб приховати старання демократів не допустити перемоги Трампа на виборах 2016 року.

«Повинно бути п’ять, шість або сім українських свідків, які в один голос заявляють, що вони протягом останніх двох років намагалися приїхати до Сполучених Штатів і представити нам докази змови українців, які зачіпають демократів на виборах 2016 року, і вагомі свідчення пов’язаної з цим корупції», — сказав в одному з роликів Джуліані. Він заявив, що Джозеф Байден, коли займав пост віце-президента США, спеціально ввів свого сина Хантера до складу керівництва газової компанії Burisma, щоб «захистити її» від претензій з боку влади.

Джуліані в Twitter звинувачує колишнього посла США в Києві Марі Йованович в тому, що та двічі лжесвідчила, коли відповідала в листопаді на запитання членів спеціального комітету з розвідки Палати представників Конгресу США на слуханнях в рамках процедури імпічменту Трампа. «Документи показують, що вона [Йованович] відмовляла в наданні [американських] віз свідкам, які могли довести корумпованість Байдена і демократів», — написав адвокат президента США.

Йованович отримала призначення до Києва в 2016 році ще за президента-демократа Барака Обами, а в травні 2019 року покинула свій пост на особисту вимогу Трампа, який звинуватив її в нелояльності. Її відставка відбулася ще до вступу на посаду нинішнього президента Володимира Зеленського, тому показання, які Йованович давала конгресменам, стосувалися періоду, коли при владі перебував попередник Зеленського — Петро Порошенко.

В якості одного зі свідків названий колишній генпрокурор України Віктор Шокін. «Шокін дасть свідчення і надасть докази того, що він розслідував дії сина Байдена. Він покаже документи, що доводять вчинення сином Байдена такого злочину, як відмивання [злочинно нажитих] $ 3 млн. Він дасть свідчення про те, що президент [України Петро] Порошенко, неодноразово заходячи в його кабінет, просив пригальмувати [розслідування] Burisma і Байдена, тому що проти цього заперечував віце-президент Байден», — сказав в одному з відео адвокат Трампа.

За словами Джуліані, Байден-старший був особисто причетний до відставки Шокіна. «Звільнено з-за того, що віце-президент Байден загрожує не надати [Україні] життєво важливу американську допомогу на суму $ 1 млрд. Медичні записи Шокіна показують, що він був отруєний, двічі вмирав, але було реанімований. Багато голів полетить в Україні, коли це розкриється», — написав про колишнього генпрокурора України адвокат Трампа.

Згідно Джуліані, у екс-генпрокурора є докази причетності Burisma і обох Байденів до легалізації коштів, отриманих протиправним шляхом. У фільмі показаний якийсь документ органів прокуратури Латвії від лютого 2016 року, в якому стверджується, що, «згідно з загальнодоступної інформації, Burisma і її керівництво причетні до корупції». Зокрема, в документі йдеться, що в період з липня 2012 по липень 2015 року компанія Wirelogic Technology під виглядом погашення кредиту перевела в цілому близько $ 15 млн. Частина цих коштів згодом перекочувала на банківські рахунки кількох приватних осіб, в числі яких Хантер Байден.

Джуліані в п’ятницю в інтерв’ю газеті The Wall Street Journal анонсував нинішню публікацію, підготовлену за підсумками поїздок в Україну і в ряд інших країн. Адвокат обіцяв, що зібрана ним інформація перевершить очікування Трампа.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...