Двоє екс-беркутівців повернулися в Україну після звільнення в рамках обміну

Колишні співробітники українського спецпідрозділу «Беркут» Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які були передані самопроголошеним республікам Донбасу в рамках проведеного в кінці 2019 року обміну, повернулися в Україну для продовження участі в судових засіданнях по справі про події на «Євромайдані».

Про це повідомив їх адвокат Олександр Горошинський.

«Колишні співробітники спецпідрозділу «Беркут» Олександр Маринченко та Сергій Тамтура повернулися до Києва після їх обміну в рамках» нормандських домовленостей», — написав він у Facebook.

Горошинський при цьому опублікував текст відкритого звернення Маринченко та Тамтури до президента України Володимиру Зеленського, голови Верховної ради Дмитра Разумкова і генерального прокурора України Руслана Рябошапки. Документ датований 8 лютого. У ньому заявлена ​​позиція екс-співробітників правоохоронних органів щодо обміну, а також вказані причини повернення. «Більше п’яти років нас тримали за ґратами за злочини, яких ми не робили. Винними нас призначив політичний режим, що прийшов до влади шляхом збройного державного перевороту в 2014 році», — сказано в зверненні. При цьому підкреслюється, що за час їх перебування в СІЗО «доказів провини не знайшлося».

За словами екс-беркутівців, вони були змушені погодитися на обмін, так як без їх участі в ньому було б неможливо звільнення ще трьох товаришів по службі. «Після нашого звільнення під домашній арешт в липні і грудні 2019 року за ґратами безпідставно залишалися наші товариші по службі — Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олег Янішевський. Згодом з’явилася можливість їх звільнення в рамках обміну на умовах «всіх на всіх». Наша відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін в цілому. Тому ми були змушені погодитися на участь в обміні», — пояснюють вони.

Автори звернення додали, що участю в обміні вони також намагалися залучити «увагу влади та громадськості до питання об’єктивної оцінки подій 2014 року». Вони підкреслили, що прийняли рішення повернутися в Україну, щоб добитися правди під час подальшого розгляду справи про злочини на «майдані», і заявили, що не мають наміру ухилятися від засідань.

«Правда — це причина нашого повернення в Київ. Протягом п’яти років судовий процес був основним джерелом правди про «майдані», і він повинен продовжитися. Ми будемо брати участь в судових засіданнях», — запевнили Маринченко та Тамтура, підкресливши, що їм приховувати нічого.

«Ми закликаємо президента України, генерального прокурора України і депутатів Верховної ради негайно скасувати закон про амністію «майданівців» і забезпечити справедливе і неупереджене розслідування подій 2014 року за участю міжнародних спостерігачів і експертів», — резюмували вони.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...