Двох росіян заарештували в Швеції після замаху на чеченського блогера

У Швеції затримали двох росіян, яких підозрюють в замаху на чеченського блогера і критика чеченської влади Тумсо Абдурахманова, повідомляє Reuters з посиланням на прокурора шведського міста Евле Терезу Стенссон.

За її словами, з 1 березня під вартою перебуває 29-річний чоловік, а 6 березня суд відправив під арешт його передбачувану спільницю 30 років. Інформація про затримання росіянки, підозрюваної в причетності до замаху на Абдурахманова, опублікована на сайті шведської прокуратури.

За словами Стенссон, спочатку Абдурахманова також звинувачували в замаху на нападника, але пізніше ці звинувачення зняли, пише газета Аftonbladet. Арештована жінка заперечує свою причетність до замаху на блогера.

Стенссон уточнила, що звинувачення проти заарештованого росіянина будується на відео, яке Абдурахманов зняв після того, як обеззброїв нападника. Підозрюваний заявив на камеру, що його надіслав якийсь Абдурахман з Грозного, але стверджує, що хотів тільки налякати блогера. «У них моя мати», — сказав нападник. Пізніше YouTube видалив це відео з каналу Абдурахманова. Тереза ​​Стенссон зазначила, що відео не було підтверджено незалежними джерелами.

У російському посольстві в Стокгольмі повідомили, що повідомлення про затримання двох росіян надійшли в диппредставництво 6 березня. «Ми не можемо стверджувати або спростовувати, що ці два затримання пов’язані між собою. Ми цього не знаємо. Але продовжуємо тримати на контролі і друге затримання теж», — повідомили «Інтерфаксу» в посольстві.

Там відзначили, що з дипломатами зв’язалися родичі затриманого чоловіка і попросили встановити його місцезнаходження. «Посольство запросило інформацію у служби виконання покарань Швеції і з’ясувало, що затриманий в даний час знаходиться в СІЗО в Соллентуна», — повідомили РІА «Новости» в дипмісії.

Посольство запросило зустріч з росіянином, але поки не отримало відповіді від шведської сторони і продовжує стежити за інформацією.

Нагадаємо, Cпікер парламенту Чечні оголосив кровну помсту місцевому блогеру Тумсо Абдурахманову.

Причиною конфлікту в Чечні стало відео розмови блогера з громадським діячем Максимом Шевченком, повідомляє Бі-бі-сі. В ході бесіди Абдурахманов назвав першого президента Чечні (батька нинішнього керівника республіки Рамзана Кадирова) зрадником чеченського народу. Блогер зазначив, що зневажає пам’ять про нього і все, що з ним пов’язано.

Такі слова сильно зачепили спікера чеченського парламенту, і він відповів Абдурахманову в прямому ефірі в Instagram.

«Офіційно за ті слова, які ти сказав про Ахмате-хаджі, оголошую тобі кровну помсту», — сказав він. Зараз це відео недоступне.

Ахмат Кадиров загинув 9 травня 2004 року в результаті теракту на грозненському стадіоні «Динамо» під час параду Перемоги. На наступний день Рамзан Кадиров був призначений першим віце-прем’єром республіки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...