Додон заявив, що має намір розпустити парламент

Президент Молдови Ігор Додон назвав неприйнятним підкуп депутатів і заявив, що має намір розпустити парламент.

З такою заявою він виступив під час телепередачі «Президент відповідає» в п’ятницю, коментуючи ситуацію в законодавчих зборах, де правляча коаліція Партії соціалістів і Демократичної партії втратила більшість через масового переходу депутатів в опозицію.

«Підкуп депутатів — це ганьба, це знущання над парламентом, над демократією, над думкою громадян. У цьому парламенті є вже 16-17 депутатів, яких купили. Я зроблю все можливе, щоб найближчим часом запустити всі процедури, необхідні для проведення дострокових парламентських виборів, які є єдиним рішенням «, — сказав Додон.

На його думку, зручно було б провести їх разом з президентськими, які призначені на 1 листопада. Раніше підтримують президента соціалісти звернулися до Конституційного суду, який наступного тижня повинен вирішити, чи можна поєднувати ці виборчі процеси.

Додон розповів, що депутат Дмитро Гацкан, який покинув на цьому тижні правлячу коаліцію, а потім здав свій депутатський мандат, зізнався, що його підкуповують.

«Він прийшов до мене, був трохи наляканий, і сказав, що до нього прийшла родичка і поклала на стіл € 500 тис. Я сказав йому йти в прокуратуру. Він не захотів це зробити», — розповів президент, зазначивши, що кілька депутатів соціалістів , яким також пропонували гроші за вихід з фракції, вже звернулися в прокуратуру, і з цього приводу порушено кримінальні справи.

Протягом останніх тижнів фракцію Демпартії покинули 17 з 29 депутатів, які перейшли в групу «Про Молдова» і партію Шора, за якими, за словами президента, стоїть олігарх-втікач Володимир Плахотнюк і бізнесмен Ілан Шор, засуджений за причетність до крадіжки 1 млн євро з банків Молдови. Раніше генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло висунув звинувачення проти Плахотнюка, якого слідство вважає головним бенефіціаром банківського розкрадання, після чого суд Кишинева видав ордер на його арешт, а прокуратура запросила у США екстрадиції олігарха, який проживає в Майамі.

Зі свого боку лідер демократів екс-прем’єр Павло Філіп звернувся в прокуратуру із заявою, в якій стверджує, що представники Плахотнюка і втік разом з ним Шора пропонують депутатам з його партії до мільйона євро за перехід в опозицію. За його словами, таким чином олігарх намагається зруйнувати правлячу коаліцію, домогтися відставки кабінету Кика, щоб загальмувати розслідування банківського розкрадання.

Поделитесь в соц сетях!

Загрузка...
Load...