Дипломатичний скандал між Чехією і Росією на тлі вибухів у Врбетіце вийшов на новий рівень

Урочиста лінійка, першокласники, привітання вчителів з початком навчального року і найголовніше — заняття з дітьми, — всього цього не було в російській школі, яка знаходиться в чеському місті Прага.

Дипломатичний скандал між Чехією і Росією на тлі вибухів на військовому складі у Врбетіце в 2014 році вийшов на новий рівень. Російська школа при посольстві Росії щороку була відкрита для дітей, чиї батьки не тільки працюють в посольстві Росії, а й для співвітчизників, які працюють за контрактом в Празі, а також білорусів, українців, казахів та інших жителів з СНД.

Чеська влада зараз стверджують, що вчителі в російській школі — це агенти з Росії.

«Це було абсолютно неприйнятно, і чеська влада давно говорили про це. Просто неймовірно, що до сих пір російським це сходило з рук. Дипломатичними паспортами прикривалися агенти, і не виключено, що деякі діяли саме через російську школу. Все перекреслила висилка дипломатів в травні.

Тепер Москва не може цього пробачити Празі і тому, ймовірно, не пішла на переговори на зло. Персонал школи так і не подав документи на візи, а російська сторона не зробила жодних кроків для відкриття школи.

Росіяни не хочуть навіть пальцем поворухнути і наполягають на тому, що школа і персонал повинні бути частиною посольства. Ми ж цього не хочемо », — пише чеське видання Lidovky, посилаючись на джерело.

Батьки дітей, які навчалися в російській школі при посольстві Росії, до останнього сподівалися піти вчитися 1 вересня і опинилися перед початком навчального року в скрутному становищі. Так як більшість дітей не знає чеської мови, учень в результаті віддали в англомовні школи.

МЗС Росії відреагував на витівку чеської влади і так коментує цю ситуацію: «Закликаємо МЗС Чехії відмовитися від деструктивних дій, заручниками яких стали діти, і повернути школі при посольстві можливість нормального функціонування. Рішуче відкидаємо безпідставне твердження Міністерства закордонних справ Чехії, що російська сторона несе відповідальність за припинення роботи середньої школи при посольстві Росії в Чехії».

15 серпня посольство РФ поінформувало чеську владу, що російська школа в Празі готова прийняти учнів 1 вересня, якщо в самій Чехії влада готова акредитувати її вчителів.

Стаття 88 федерального закону «Про освіту в Російській Федерації» від 29 грудня 2012 року говорить, що освітні послуги для громадян РФ забезпечують посольства Росії.

Робочий персонал шкіл при російських посольствах можуть становити лише співробітники, акредитовані в якості членів адміністративно-технічного персоналу дипмісії.

Свою роботу російська школа почала в 1922 році в рамках «Руській акції допомоги» при першому президентові Чехословаччини Томашу Масарику. Її завданням протягом усіх років є забезпечити дітей співробітників російського посольства, своїх співвітчизників і дітей співробітників дипмісій інших країн освітою за всіма стандартами Російської Федерації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...