Дипломат, якого звинуватили в отруєнні бізнесмена в Болгарії, виявився російським агентом

Співробітник ГРУ, якого в Болгарії звинуватили в отруєнні бізнесмена Омеляна Гебрева, є чинним дипломатом РФ.

Про це йдеться в розслідуванні групи Bellingcat, швейцарського сайту Tamedia і російського The Insider.

Як говориться в розслідуванні, він недавно був оголошений в розшук під ім’ям Георгій Горшков, проте в дійсності його ім’я — Єгор Гордієнко. Стверджується, що він має дипломатичний ранг третього секретаря і, крім спроби отруєння Гебрева, брав участь і в інших операціях ГРУ за кордоном, в тому числі у співпраці з підозрюваними в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів.

Омелян Гебрев був отруєний у 2015 році — приблизно тією ж речовиною «Новачок», що і згодом Скрипалі. Єгор Гордієнко (він же Георгій Горшков) був, як стверджується, одним з 8 осіб, причетних до цього злочину, причому, як видно, грав в ньому важливу роль, так як потрапив в число трьох росіян, оголошених нещодавно в розшук.

Стверджується, що людина з паспортом на ім’я Горшкова була в Болгарії разом з Денисом Сергєєвим (він же «Федотов») в квітні і травні 2015 року — в ті дні, коли двічі були спроби замаху на Гебрева (він вижив після двох отруєнь).

Як стверджується в розслідуванні, в дійсності з паспортом на ім’я Горшкова за кордон в 2010-2015 роках їздив Єгор Гордієнко. Крім іншого, він брав участь в анексії Криму, а в 2014 році отримав квартиру в тому ж будинку, що й Олександр Мишкін, один з підозрюваних в отруєнні Скрипалів. Після 2015 року Гордієнко знову виїжджав за кордон з паспортом на своє ім’я, а з 2017 року служив в Швейцарії, будучи акредитованим як член російської місії при Світової організації торгівлі.

Кейт Роквелл, офіційний представник СОТ, підтвердив Tamedia, що Єгор Гордієнко був акредитований в СОТ як член російської делегації і повинен був працювати до кінця 2020 року, але покинув місію вже в 2018 році. У розслідуванні стверджується, що він виїхав з Женеви в поспіху і відразу після цього з’явився в штаб-квартирі ГРУ. За день до його вильоту з Женеви Bellingcat опублікував розслідування про діяльність отруйників Скрипалів в Європі. Стверджується, що, будучи в Женеві, Гордієнко часто спілкувався з Анатолієм Чепігою ( «Боширов»), Олександром Мишкіним ( «Петров») і Денисом Сергєєвим.

Нагадаємо, як повідомляла група Інформаційний спротив, раніше прокурор Болгарії опублікував відео з людиною, яка навмисно йде в підземний гараж, де машина болгарського підприємця Гебрева була припаркована в день, коли він впав у кому.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...