Дипломат США стверджує, що Трамп цікавився розслідуванням у справі Байдена в Україні

Співробітник американського посольства в Києві Девід Холмс вважає, що американський лідер Дональд Трамп в телефонній розмові цікавився початком розслідування в Україні щодо сина колишнього віце-президента Джо Байдена.

Про це дипломат заявив на закритій зустрічі з американськими конгресменами в рамках розгляду щодо імпічменту президента США.

Текст виступу Холмса на даній зустрічі опублікував телеканал CNN. Дипломат підтвердив твердження тимчасового повіреного в справах США в Україні Вільяма Тейлора, що є його начальником, щодо зазначеного телефонної розмови. Згідно з викладеною Холмсом версією, 26 липня він перебував в ресторані в Києві разом з постпредом США при ЄС Гордоном Сондландом, а також двома колегами. Сондланд тоді нібито поговорив по телефону з Трампом, а Холмс чув деякі репліки.

Холмс стверджує, що президент США питав у Сондланда, чи має намір президент України почати розслідування у справі Байдена. Постпред США при ЄС нібито запевнив господаря Білого дому, що український лідер готовий виконати будь-які вимоги Вашингтона. За словами Холмса, після завершення даного телефонної розмови він запитав у Сондланда, як Трамп ставиться до України. Сондланд нібито відповів, що Трампа цікавить лише розслідування у справі Байдена, а доля України абсолютно не хвилює. Холмс відразу ж після описаних подій повідомив про подію своє керівництво.

Пізніше Трампа попросили прокоментувати твердження Тейлора щодо зазначеної розмови. «Я нічого про це не знаю. В перший раз про це чую», — відповів американський лідер та нагадав про більш ранні заяви Сондланда.

«Він відзначав, що говорив зі мною дуже недовго, а я сказав: «Ніяких обмінів [між Вашингтоном і Києвом] ні за яких обставин».»І це правда, — додав Трамп. — Про інше я нічого не чув».

Нагадаємо, у США розгорівся великий скандал навколо липневої телефонної розмови Трампа із Зеленським. Зміст цієї розмови стало в підсумку приводом для початку процедури імпічменту щодо глави американської адміністрації. Як вважають політичні опоненти нинішнього американського лідера, Трамп намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності сина Джозефа Байдена Хантера на Україні в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Джозеф Байден зараз є одним з найбільш ймовірних конкурентів Трампа на майбутніх президентських виборах. Тому, на думку демократів, Трамп, чинячи тиск на Зеленського, по суті, прагнув заручитися підтримкою Києва в прагненні переобратися на другий термін.

Фото Ройтерс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...