Далай-лама запропонував об’єднати зусилля для вирішення проблеми нестачі води

Далай-лама XIV звернувся до жителів планети в Міжнародний день Матері-Землі, який відзначають 22 квітня, із закликом об’єднати зусилля для вирішення проблеми глобального потепління і нестачі питної води, повідомлення опубліковано на офіційному сайті духовного лідера буддизму.


«Наша планета — ось чудове місце для життя. Її життя — наше життя, її майбутнє — наше майбутнє. Землю можна воістину назвати нашою матір’ю, і ми, її діти, від неї залежимо. Окремі організації та окремі держави виявляються безпорадними перед обличчям таких загальних проблем, як глобальне потепління і виснаження озонового шару. Ми не зможемо вирішити їх, якщо не об’єднаємо зусилля. Наша Мати-Земля дає нам урок загальної відповідальності», — заявив Далай-лама.
Він звернув увагу на проблему нестачі питної води.

«Сьогодні більше ніж будь-коли добробут людей у ​​багатьох частинах планети, особливо матерів і дітей, знаходиться під загрозою через гостру нестачу води і невідповідних санітарно-гігієнічних умов. Викликає занепокоєння те, що майже два мільярди людей у ​​всьому світі страждають з- за відсутності доступу до основних медичних послуг. І все ж ми в силах знайти рішення», — упевнений духовний лідер.

У зв’язку з цим він привітав ініціативу президента США Джо Байдена провести в цей час саміт з питань клімату, «на якому світові лідери зберуться для обговорення питань, що стосуються всіх нас».

«Щоб зберегти свою планету, ми повинні зараз і в усі часи робити внесок в екологічну просвіту і зростання особистої відповідальності. Турбота про навколишнє середовище повинна стати невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. … В цей день давайте всі разом візьмемо на себе зобов’язання працювати заради оздоровлення навколишнього середовища, заради збереження нашого єдиного спільного дому — прекрасної Землі», — уклав Далай-лама.

Саміт з клімату, ініційований адміністрацією США, пройде в віртуальному форматі 22-23 квітня. Як повідомляв Білий дім, президент Джо Байден запросив до участі в ньому більше 40 лідерів різних країн.

ЗМІ повідомляли, що під час зустрічі президент США може оголосити про нові зобов’язання зі скорочення викидів, які Сполучені Штати готові взяти на себе.
Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day) відзначається 22 квітня. Він проголошений з ініціативи Болівії на 63-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН) 22 квітня 2009 року. Співавторами резолюції виступили більше 50 держав-членів ООН.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...