Бюджет 2018: чи готові депутати розглянути поправки

Бюджет 2018: чи готові депутати розглянути поправки

В ефірі програми “Подробиці тижня” на телеканалі “Інтер” представник президента в Верховній Раді Ірина Луценко розповіла, які питання розглянуть депутати на наступному тижні. Це, зокрема, у першому читанні розглянуть проект державного Бюджету на 2018 рік, а також кандидатури на посаду омбусмена.

Коли депутати повернуться до розгляду законопроекту про реінтеграцію Донбасу? І чи вдалося узгодити всі поправки до нього так, щоб цей документ набрав більшість голосів?

Ірина Луценко: На сьогоднішній день, в Комітет по національній безпеці, яку очолює Сергій Пашинський, надійшло більше 2 тисяч поправок до цього закону. Секретаріат пробує їх систематизувати.

Уявіть собі таку величезну кількість поправок, яку зараз треба систематизувати і частина з них, достатньо велика, немає відношення до тіла закону, вступає протиріччя взагалі з системою цього закону, з базовими принципами цього закону, іде систематизація як відхилити, що можливо добавити.

Всі ці питання систематизується і на 6 листопада уже заявлений комітет, де будуть ці поправки розглядатися. Комітет планує дуже серйозний аналіз. До цього закону прикута увага всього суспільства і світової спільноти. Тому продовження розгляду цього законопроекту, робота над поправками мабуть буде продовжена і 8 листопада.

І я думаю, що на кінець другого пленарного тижня він буде винесений в зал Верховної Ради. Але тут поспішність нікому не потрібна, адже це доля України, це доля тих територій, які знаходяться зараз на окупованій території. І під цей закон, як і під Мінські угоди, зав’язані санкції і стримування Росії. Тому ніякої поспішності бути не може, це має бути дуже зважений документ, який дозволить працювати над ним, над продовженням стримання агресора і виходу військ Російської Федерації з території України.

Коли ви очікуєте перше читання проекту держбюджету на наступний рік? І як взагалі ви оцінюєте якість цього документа? Чи багато правок доведеться в нього вносити?

Ірина Луценко: Ми на першому пленарному тижні, у вівторок, плануємо погодити перше читання бюджету на 2018 рік. Це така процедура, яка пройшла уже розгляду в комітеті.

Про серйозність цього документу і про швидкість його розгляду говорить те, що народні депутати, розглядаючи його ніби вже у першому читанні, уже внесли пропозицій додаткових до бюджету до витратної частини більше ніж на 10 мільярдів.

Уявіть собі, про яке збалансування бюджету може іти мова, коли депутати вносять пропозиції і не дають джерел походження доходів. Тому враховуючий такий серйозний наплив бажань народних депутатів – комітет працював більше двох тижнів над зведення цих пропозиції народних депутатів.

Ми сподіваємося, що бюджет буде прийнятий не в останню ніч, ми йдемо в графіку прийняття цього бюджету, Кабінет міністрів готовий і уже розглядає ті поправки, я думаю, що все буде йти в плановому режимі.

Чи можуть депутати вирішити якісь кадрові питання в найближчі тижні? Адже їх уже дуже багато – від обрання омбудсмена до поновлення Рахункової палати? Або за цими пунктами компроміс поки не знайдений?

Ірина Луценко: Зараз завершується процедура узагальнення поданих на конкурс в Рахункову палату кандидатур. Ми знаємо, що ці кандидатури вже відібрані.

В комітеті, який курує ці питання буде йти узгодження. Я думаю, на наступний пленарний тиждень, ймовірно, ми будемо розглядати питання Рахункової палати.

По омбудсмену – кандидатури залишилися ті самі. “Народний фронт” пропонував свою кандидатуру – Людмилу Денисову, і у нас є кандидатура – Алєксєєва, подали пропозиції і громадські організації.

Не бачу ще готового консенсусного варіанту, адже ви знаєте, що, коли ми голосували судову реформу, зміни до кримінального, адміністративного, цивільного, кримінально-процесуального кодексу внесена була поправка про те, щоб голосування за омбудсмена відбувалося в пленарному залі у відкритому режимі.

А в законі про омбудсмена вложено процедуру таємного голосування, через бюлетені, без визначення такого відкритого голосування. Воно відповідає процедурі світовій практиці вибору омбудсменів по різних країнах, тому, я думаю, нам треба буде шукати узгодження, власне, цієї колізії – як все таки голосувати – відкрито чи закрито.

Як тільки ця колізія буде усунута, навіть якщо там буде 5-6 голосувань і різних кандидатур, шляхом найбільшої кількості відданих голосам – це можна буде зробити. Але, власне, та колізія не дозволяє нам рухатися далі. Ми будемо працювати над усуненням цих суперечностей.

Поділитись